Mateusz Morawiecki w ciężkiej żałobie. Wyborcy dostali szału, zmieszali go z błotem

Mateusz Morawiecki w ciężkiej żałobie. Wyborcy dostali szału, zmieszali go z błotem

Mateusz Morawiecki zdecydował się pożegnać Piotra Pawłowskiego - wybitnego polskiego działacza. Na swoim Twitterze zamieścił niezwykle emocjonalny wpis. Internauci jednak są bezlitośni, przypominając, jak premier potraktował protestujących niepełnosprawnych.

Mateusz Morawiecki chciał pożegnać we wzruszających słowach Piotra Pawłowskiego. Był działaczem społecznym na rzecz osób niepełnosprawnych. Przez niemal dwadzieścia pięć lat działał na rzecz zniesienia barier architektonicznych dla ludzi na wózkach, a także chciał poprawy ich materialnego losu. Słowa Morawieckiego spotkały się jednak z krytyką.

Nie żyje Piotr Pawłowski. Co Mateusz Morawiecki napisał o działaczu?

- Z głębokim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Piotra Pawłowskiego, zasłużonego działacza na rzecz osób niepełnosprawnych, człowieka niezwykle aktywnego i oddanego innym ludziom. Wierzę, że jego wartościowa i tak ważna misja stworzenia Polski bez barier będzie kontynuowana - pojawiło się na Twitterze premiera. Internauci natychmiast skomentowali sytuację, sugerując, że premier nie potrafił zabrać jednoznacznego stanowiska, gdy w Sejmie pojawili się niepełnosprawni wraz z rodzinami. Strajkujący przez kilka tygodni domagali się poprawy materialnego statusu, a także zniesienia barier. Wtedy też sugerowali, że rząd całkowicie omija ich postulaty. - Szkoda, że szacunek dla osób niepełnosprawnych wyrażacie dopiero po ich śmierci - pisze jeden z internautów. - Ale z ciebie zakłamaniec - pojawia się dalej. - Już pokazaliście jak się przejmujecie niepełnosprawnymi! Nawet byli ugoszczeni w sejmie. Obłuda - czytamy w komentarzu.

Dyskusja o niepełnosprawnych znów głośna

Masowa krytyka premiera za słowa natychmiast rozogniła dyskusję o traktowaniu osób niepełnosprawnych przez polityków. Rozstawili miejsca do spania w Sejmie i domagali się praw do normalnego egzystowania. Wraz z rodzinami, które nierzadko nie mogą się utrzymać z głodowych rent, niepełnosprawni chcieli, aby politycy zwrócili uwagę na ich problem. Niestety, ci przechodzili korytarzami niewzruszeni. W kwietniu Mateusz Morawiecki mówił, że zostały przekazane środki na rehabilitacje. Sugerował także, że dzięki programowi 500 plus los rodzin się poprawił.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Piotr Pawłowski od 4 października przebywał w ciężkim stanie w szpitalu. Zmarł w wieku 52 lat. Żegnają go politycy, między innymi Andrzej Duda, a także działacze społeczni. Mężczyzna był prezesem Fundacji Integracja. Jego działalność doceniała między innymi Joanna Ochojska. Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej powiedziała, że wytyczył drogę, którą należy podążać.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie żyje ceniony i lubiany polski dziennikarz. Nagła i szokująca śmierć
  2. Nie żyje gwiazda hitowego serialu. Polacy znali i pokochali go dzięki TVP
  3. Nie żyje prokurator, który zajmował się katastrofą smoleńską. Tragiczna śmierć
Następny artykuł