Mateusz Morawiecki nie ma ostatnimi czasy lekko. Obserwatorzy coraz częściej zarzucają mu, że w swoich przemówieniach głosi nieprawdę. Niestety dla premiera, jego słowa czasami faktycznie nie odnajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości. W takiej sytuacji na pomoc premierowi ruszył Jerzy Urban.

Mateusz Morawiecki staje przed bardzo ważnym egzaminem. W najbliższą niedzielę przekonamy się, czy premierowi udało się przekonać Polaków i kampania zakończy się sukcesem. Niezależnie od rozstrzygnięcia jakie zapadnie podczas wyborów samorządowych, Mateusz Morawiecki będzie zapewne chciał skierować do Polaków kilka słów.

Zaniepokojenie ostatnimi przemówieniami premiera wyraził Jerzy Urban, który w swoim stylu zaoferował mu swoją pomoc. W sieci zaprezentował już nawet kawałek zaproponowanego przez siebie expose.

Mateusz Morawiecki otrzymał propozycję expose od Jerzego Urbana

Mateusz Morawiecki na przestrzeni ostatnich kilku tygodni nie do końca radzi sobie ze skomplikowaną sztuką układania dobrych i rzeczowych przemówień. Wszystko zaczęło się od sytuacji, w której premier powiedział, że rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego nie wydawał pieniędzy na budowę mostów i drug. Za te słowa sąd nakazał premierowi przeprosić na antenie największych stacji telewizyjnych.

Później nie było wcale lepiej. Głośno zrobiło się po tym, jak premier w bardzo frywolny sposób podszedł do przedstawienia kwot, które Polska otrzymuje od Unii Europejskiej. Stwierdził wtedy, że rząd PiS uzyskał więcej pieniędzy z uszczelnienia luki vatowskiej, niż wpłynęło do naszego kraju z Brukseli. Sęk w tym, że jego szacunki pomijały od kilkudziesięciu, do kilkuset miliardów złotych, w zależności od przyjęcia skali rocznej bądź całościowej.

Wszystkie te zdarzenia doprowadziły do tego, że premier pewnie mógłby skorzystać z pomocy kogoś, kto bacznie czuwałby nad jego wypowiedziami. „Pomocną” dłoń do premiera wyciągnął niespodziewanie Jerzy Urban, który postanowił podzielić się swoim pomysłem na przemówienie premiera.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda rządzi już trzy lata. Te MEMY najlepiej podsumowują ten okres!

Jarzy Urban opublikował w sieci film, na którym przedstawia swoją propozycję expose premiera Morawieckiego. Redaktor naczelny tygodnika NIE jak zawsze nie przebierał w słowach.

– Pie*dolę cię narodzie, jop też twoja mać. Już mi ku*wa nie podskoczysz zgrajo pi*d i chu*jów w d*pę rżniętych… Jak państwo widzą, piszę expose dla premiera Morawieckiego – powiedział na swoim filmiku.

Mało prawdopodobne jest, aby Mateusz Morawiecki skorzystał jednak z propozycji Jerzego Urbana i jego wersji przemówienia, które miałoby zostać skierowane do wszystkich Polaków. Jednak premier dał się poznać jako osobę, w której przypadku nie można niczego wykluczyć.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Solidarność w żałobie. Nagła i przerażająca śmierć wstrząsnęła krajem 
  2. Wtargnął do biura PiS i zaczął strzelać. Krzyczał, że chce zabić Kaczyńskiego 
  3. Międzynarodowa afera ws. katastrofy smoleńskiej! To skończy się tragicznie
  4. Jak zorganizować imprezę pożegnalną? Spraw komuś fantastyczną niespodziankę
  5. Malutki zwierzak tygodniami piszczał w śmietniku, nikt nie reagował. Ledwo przeżył

Na celowniku PiS: Gwiazdy, które naraziły się władzy [ZDJĘCIA]