Historyczna kompromitacja! Morawiecki upokorzony w Parlamencie Europejskim

Historyczna kompromitacja! Morawiecki upokorzony w Parlamencie Europejskim Źródło: screan gazeta.pl

Unia Europejska cały czas ma zastrzeżenia do polityki prowadzonej w naszym kraju przez rząd PiS. Teraz w Parlamencie Europejskim głos zabrał premier Mateusz Morawiecki. Upokorzenie, jakiego doświadczył, przejdzie do historii.

Reforma sądownictwa w Polsce trwa w najlepsze, wiele osób z Polski, nie zgadza się z decyzjami Jarosława Kaczyńskiego, podobnie jak członkowie PE. Wielu przywódców frakcji w parlamencie po wystąpieniu prezesa obsypało go zarzutami odnośnie do "systemu sprawiedliwości" w Polsce oraz procesu "odchodzenia od demokracji". Teraz Mateusz Morawiecki został zalany falą krytyki, jakiej Parlament Europejski jeszcze nie widział.

Mateusz Morawiecki upokorzony w Parlamencie Europejskim

- Przez 5 lat w PE nie widziałem takiej jazdy. Nawet Orban był mniej atakowany, bo EPP zawsze go trochę broniła. Samotność całkowita - mówi Marek Migalski. Tak wielkiego upokorzenia PE jeszcze nie widział, Mateusz Morawiecki został dosłownie zmieciony po swoim wystąpieniu. Nie ulega wątpliwości, że wystąpienie premiera Polski zostanie na długo zapamiętane, niestety nie z tej dobrej strony. Na sali posiedzenia ciężko znaleźć osoby, które zgadzałyby się z jego słowami. - Ależ pięknie grillują Morawieckiego w Strasburgu. Aż mu mina rzednie. Mówią mu o konstytucji, praworządności, zasadach, demokracji itd. I nie ma tam żadnego Kuchcińskiego, który odebrałby im głos. Szkoda, że jest to typ nieprzemakalny i jak wróci, to pewnie powie, że był sukces - mówił Przemysław Szubartowicz. Polscy publicyści również nie pozostawili na premierze nawet suchej nitki. Zarzucają mu absolutne ignoranctwo i niewiedze, wprost nazywając jego wystąpienie totalną kompromitacją. - Historyczna kompromitacja Premiera Morawieckiego. Wygłosił w PE następujące zdanie: „postawiliśmy tamę niemieckiemu barbarzyństwu i zapobiegliśmy ludobójstwu na kontynencie. Pauza. Jeszcze większemu ludobójstwu.” Czy on wie co mówi? Czy są jakieś granice niewiedzy i ignorancji? - Mówił Michał Stasiński. Rząd PiS w oczach wielu członków PE już jest na przegranej pozycji ze względu na ich kontrowersyjne decyzje i przejmowanie każdego możliwego resortu w kraju. Teraz ich wizerunek oraz nasza pozycja na arenie międzynarodowej zdecydowanie spadnie, a trzeba pamiętać, że i tak nie byliśmy w tej kwestii wysoko notowani w ostatnim czasie. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. NIESAMOWITE! Tysiące Polaków NADAL protestuje, to się skończy przełomem
  2. Prezydent będzie miał kłopoty! Agata Duda zrobiła coś bardzo niestosownego
  3. Kaczyński w furii powiedział za dużo. W PANICE usuwa swoje słowa
źródło: gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News