Mateusz Morawiecki zadziwił internautów kontrowersyjnymi słowami, które wypowiedział w czasie spotkania z wyborcami w Sandomierzu. Wielu Polaków bardzo szybko skrytykowało premiera za przekłamywanie krajowej historii. Ostrą opinię na jego temat przekazał także za pośrednictwem mediów społecznościowych były szef Rady Ministrów.

Morawiecki rozpoczął właśnie promowanie kandydatów Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami samorządowymi. Odpowiadając na głośną kampanię opozycji, która uderzyła w obóz władzy, premier próbował odpowiedzieć na wszelkie zarzuty PO pod adresem swoich współpracowników.

Co powiedział Mateusz Morawiecki?

– Jesteśmy wiarygodni w rządzie i będziemy wiarygodni w samorządzie – mówił Morawiecki, zachęcając wyborców do oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość.

Co ciekawe, premier zdecydował się odnieść także do oskarżeń, według których obóz rządzący nie radzi sobie odpowiednio w negocjacjach z europejskimi politykami. Prezes Rady Ministrów wypowiedział jednak słowa, które internauci bardzo szybko nazwali kłamstwem.

– Ja sam negocjowałem przystąpienie Polski do UE 20 lat temu i doskonale wiem, jak w Unii Europejskiej negocjuje się najlepsze transakcje – stwierdził Morawiecki, którego bardzo szybko skrytykował były premier, Leszek Miller.

Odpowiedź Leszka Millera

– Nic Pan nie negocjował. Proszę choć poczekać do czasu, kiedy umrę – napisał na Twitterze polityk, który realnie brał udział w negocjacjach poprzedzających przystąpienie Polski do Wspólnoty.

Warto zaznaczyć, że Morawiecki najpewniej popełnił także przekłamanie na innej płaszczyźnie. W procesie akcesyjnym rzeczywiście dochodzi do negocjacji, jednak najczęściej nie dotyczą one ewentualnego przyjęcia niektórych praw, a jedynie wyznaczenia kompromisowego czasu na ich wprowadzenie w swoim kraju. Rozmowy dotyczące przyjęcia kraju do UE mają więc niewiele wspólnego z późniejszymi dyskusjami na temat podpisywania konkretnych umów, czy też wprowadzania nowych reguł, co nie dotyczy oczywiście wszystkich państw (wyjątkami okazywały się Dania oraz Wielka Brytania, jednak w niewielkim wymiarze).

Mateusz Morawiecki i Leszek Miller
Fot. Twitter/Leszek Miller

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Makabryczne sceny na spotkaniu PiS! Trumna z odciętą głową
  2. Ujawniono zdjęcia! To NIE kolano, życie Kaczyńskiego poważnie zagrożone
  3. Krystyna Pawłowicz przekroczyła granicę. „Wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

Popierasz Mateusz Morawieckiego?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

To dziś niezwykle rozpoznawalny polityk! Poznajesz go? Stare zdjęcia światowych przywódców


Jak bardzo praworządnym krajem jest Polska? Ranking ukazuje naszą pozycję...