Morawiecki nie wytrzymał oblężenia. Premier UCIEKŁ

Morawiecki nie wytrzymał oblężenia. Premier UCIEKŁ

Mateusz Morawiecki zaliczył największą wpadkę od czasu objęcia przez siebie urzędu Prezesa Rady Ministrów. Premier dosłownie uciekł przed nieprzychylną mu grupą polskich urzędników. Wszystko przez koszulki, które na siebie założyli.

Syn legendy opozycji okresu PRL i założyciela Solidarności Walczącej, Kornela Morawieckiego swoje zaszczytne stanowisko piastuje od połowy grudnia zeszłego roku. Okres ten pełen był przechwałek i zapewnień o kolejnych sukcesach rządu. Mateusz Morawiecki, który przejął po Beacie Szydło wiele problemów, dziś musi sobie z nimi radzić. Na głowie premiera znajduje się reforma sądownictwa, rozmowy z Unią Europejską i postępowanie Wspólnoty przeciw naszemu krajowi. O kłopotach rządu w Warszawie przypominają także posłowie, senatorowie i nasi urzędnicy w Parlamencie Europejskim. To właśnie tych ostatnich przestraszył się premier.

Mateusz Morawiecki uciekł przed przeciwnikami

Premier miał spotkać się dziś z Polakami pracującymi w PE. Przeciwnicy Zjednoczonej Prawicy na tę okazję przygotowali specjalny ubiór. Kilka kobiet z PE założyło na siebie koszulki ze znanym wszystkim opozycyjnym logotypem "Konstytucja". Wedle różnych źródeł Morawiecki albo nie pojawił się na spotkaniu i je odwołał, albo błyskawicznie z niego uciekł. Pierwszą z wersji potwierdza eurodeputowany i dawny prezydent Wrocławia Bogdan Zdrojewski. - Czy premierowi przeszkadza widok Konstytucji? Tak. Dziś odwołał spotkanie z polskim staffem, bo ... panie odmówiły zdjęcia koszulek z grafiką "Konstytucja". 200 osób czekało na premiera daremnie - pisze na Twitterze polityk. O drugiej z nich donosi Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka Nowoczesnej. - Odważny jak Mateusz Morawiecki. Dzisiaj Mateusz Morawiecki miał się spotkać z polskimi pracownikami w UE. Przestraszył się kobiet w koszulkach KONSTYTUCJA. Po 5 min uciekł ze spotkania. Brawo Wy - donosi z kolei Gasiuk-Pihowicz. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Macierewicz, Kaczyński i Terlecki WYLECĄ z Sejmu?! Ten projekt zniszczy PiS
  2. Przykre. Biedronka okrutnie poniżyła piłkarzy polskiej reprezentacji
  3. Zrobili durnia z prezydenta! Poważny kryzys Andrzeja Dudy
źródło: wiadomosci.onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News