Zapytał Morawieckiego o taśmy. BEZCZELNA odpowiedź wbiła dziennikarza w ziemię

Zapytał Morawieckiego o taśmy. BEZCZELNA odpowiedź wbiła dziennikarza w ziemię

Mateusz Morawiecki odniósł się do opublikowanych przez Onet.pl nagrań z tzw. "taśm prawdy". Na antenie radia RMF FM tłumaczył się z ostrych wypowiedzi sprzed lat w lokalu "Sowa i Przyjaciele", które zszokowały Polskę. Powtórzył narrację PiS, że był wtedy osobą prywatną. Uważa, że nie ma czego żałować.

Mateusz Morawiecki był gościem dzisiejszego poranka w RMF FM. Rozmówca Krzysztofa Ziemca odnosił się do najważniejszych spraw w państwie i tematów, którymi żyją media. Zaprzeczył potencjalnej dymisji kilku z ministrów o której sporo napisał "Fakt", czy podwyższenie ratingu gospodarczego Polski. W rozmowie nie zabrakło nawiązania do słynnych dziś "taśm prawdy". Na początku października Onet.pl ujawnił kilkugodzinne nagrania z lokalu "Sowa i Przyjaciele", jeszcze z czasów przed rządami PiS. Stałym bywalcem, pośród elity polityczno-ekonomicznej państwa rządzonego przez koalicję PO i PSL był Mateusz Morawiecki.

Ówczesny prezes banku BZ WBK bezpardonowo wypowiadał się o tendencjach gospodarczych - mówił o obniżaniu oczekiwań, pracy za miskę ryżu, stworzeniu miejsca pracy dla syna europosła nawet za 100 tys. zł w jego banku.

Mateusz Morawiecki: "Wcześniej nikogo te informacje nie interesowały"

Premier po raz pierwszy odniósł się publicznie do sprawy nagrań ujawnionych przez Onet. Sam wyciek nagrań utożsamił - podobnie jak wcześniej mówili to przedstawiciele PiS - z ostrą kampanią wyborczą opozycji i mediów mainstreamowych. Zwłaszcza te ostatnie, w połączeniu z antyrządowym przekazem zagranicą mają tworzyć potężną siłę. I ten przekaz wycelowany został w wizerunek premiera. Nie pokajał się za ostre słowa, momentami wulgarne słowa, przyznał też że nie ma sobie nic do zarzucenia. Tym sformułowaniem zszokował redaktora prowadzącego rozmowę.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Mówię szczerze, co myślę. 2,5 roku temu te informacje ujrzały światło dzienne i za bardzo nikt się nie zainteresował. Po odpowiednim "podpompowaniu" teraz jest to oczywiście temat kampanii. Ja bym powiedział tak: z prywatnych rozmów, już starych, wyciąga się absolutnie nieuprawnione wnioski - mówił dla RMF FM.

Morawiecki mówi o służbach

Zaznaczał, że ówczesny język spotkania był nieformalny, gdyż była to prywatna rozmowa. - Rzeczywiście ja wtedy byłem osobą wyłącznie prywatną. Nie byłem żadnym politykiem. Życzyłbym każdemu, kto prowadzi taką rozmowę, żeby potem niczego nie żałował - komentował. Wspomniał też, że nie boi się "wypłynięcia" kolejnych nagrań. - Nie mam tutaj obaw, że może cokolwiek wypłynąć. Przypomnę tylko, że ja na pewno byłem bardzo dokładnie prześwietlony z punktu widzenia naszych służb, wszystkich służb specjalnych co do przepływu na rachunkach bankowych i wszystkich ewentualnych transakcji. Jest tutaj certyfikat moralności.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Niespodziewany obrót afery taśmowej. Morawiecki wiedział, że został nagrany!
  2. Kaczyński przekazał informacje Morawieckiemu. 5 kluczowych ministrów wylatuje, Szydło na liście
  3. Pitbull skrzyżował się z jamnikiem. Efekt tej mieszanki rozbraja
  4. Jakie spodnie wybrać do figury Gruszki? Podkreśl swoje pośladki
Następny artykuł