Morawiecki załatwił szwagrowi stołek! Kuriozalne tłumaczenie

Morawiecki załatwił szwagrowi stołek! Kuriozalne tłumaczenie

Mateusz Morawiecki kreuje się na premiera, który zawsze wyciąga rękę do obywateli. Premier obiecuje, że rząd będzie służył pomocą obywatelom znajdującym się w najcięższej sytuacji materialnej. Jak się okazuje, taką pomocną dłoń premier wyciąga również do osób w swoim najbliższym otoczeniu, dbając, by... zajmowali odpowiednie posady.

Mateusz Morawiecki został desygnowany na stanowisko premiera w ramach chęci poprawienia notowań rządu po kadencji Beaty Szydło. Szybko się okazało, że była to tylko zmiana wizerunkowa, a procedery takie jak "obsadzanie stołków" nadal ciągnęły się za Prawem i Sprawiedliwością. Gazeta Wyborcza ujawnia kolejny skandal z wykorzystaniem bliskiego otoczenia premiera do celów politycznych.

Mateusz Morawiecki załatwia pracę najbliższym?

Do konkretnych zmian doszło w kierownictwie publicznego Radia Wrocław. Funkcję zastępcy Redaktora Naczelnego rozgłośni objął Jarosław Broda. I nie byłoby w tym nic dziwnego, Broda ma w końcu kilkunastoletnie doświadczenie w mediach, gdyby nie fakt, że jest on członkiem rodziny obecnego premiera. Jarosław Broda jest ojcem dzieci Anny Morawieckiej, prywatnie siostry premiera. GW podaje, że są oni parą już od wielu lat, ale do tej pory nie zdecydowali się na ślub. Jakby tego było mało, Jarosław Broda w czerwcu zakończył szesnastoletnią współpracę z lokalnym Urzędem Miasta. Został wtedy zapytany, czy jego decyzja ma jakieś powiązania polityczne. Nie zaprzeczył.

Broda dostał pracę, bo w radiu za mało mówili o PiS?

Gazeta Wyborcza opisując całą sprawę powołuje się na nieoficjalne doniesienia, według których partia rządząca nie była zadowolona z treści pojawiających się na antenie Radia Wrocław. Politycy mieli być podobno niezadowoleni, że rozgłośnia poświęca za mało czasu antenowego sukcesom "dobrej zmiany", a za dużo jest w niej pluralizmu politycznego. W związku z taką opinią, obóz rządzący potrzebował w radiu kogoś zaufanego. Krążyły również spekulacje, jakoby Broda miał zastąpić obecną redaktor naczelną Radia Wrocław Jolantę Piątek. ZOBACZ TAKŻE 
  1. Sensacja! Macierewicz będzie szefem jednego z najważniejszych urzędów w Polsce
  2. Przed odejściem Krzysztof Łapiński dotkliwie poniżył Dudę. Odkryto kulisy
  3. Kaczyński zaatakowany pod własnym domem! Okrutnie go wyszydzono
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News