Mateusz Morawiecki
Fot. TV Trwam
Wiadomości Pikio - 14 Grudnia 2018

Morawiecki bezwzględny jak nigdy. Tysiące osób może skończyć bez pracy

Mateusz Morawiecki jest dość kontrowersyjnym politykiem i taka też jest jego najnowsza inicjatywa. Polityk zamieszany jest w najgłośniejsze afery ostatnich czasów, a to nie przysparza mu zwolenników. Najnowszy pomysł premiera to jego być albo nie być. Polacy po raz kolejny będą podzieleni.

Mateusz Morawiecki zamieszany był w ostatnim czasie w najgłośniejsze skandale w kraju. Uderzanie w interes Polaków, nieuczciwe kolaborowanie oraz nepotyzm, to tylko niektóre z oskarżeń kierowanych w stronę premiera. Czy jego najnowszy pomysł pozwoli mu na poprawę wizerunku? A może stanie się gwoździem do jego politycznej trumny?

Mateusz Morawiecki zdegraduje antyszczepionkowców? Zaskakujące posunięcie premiera

Premier postanowił podjąć walkę o zdrowie społeczeństwa w rządzonym przez siebie kraju. Aby to uczynić, postanowił zająć się sprawą pracowników przyjeżdżających do nas do pracy z innych krajów. Wraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym postanowił wprowadzić obowiązkowe szczepienia przed podjęciem pracy. Jego zdaniem to właśnie osoby przyjeżdżające z innych krajów odpowiedzialne są za rozprzestrzenianie chorób. Do tej pory oskarżane o to były głównie ruchy antyszczepionkowe. Wprowadzenie pomysłu Mateusza Morawieckiego nie będzie jednak takie proste. Prawo na terenie Rzeczypospolitej Polskiej musi być jednolite dla wszystkich i nie ograniczać się wyłącznie do osób przyjeżdżających zza granicy. Oznacza to więc, że obowiązkowym szczepieniom poddać będą musieli się również Polacy. Jeśli tego nie zrobią, stracą pracę. To bardzo odważny krok, biorąc pod uwagę liczbę przeciwników szczepionek.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Małgorzata PieńkowskaM jak miłość: Straszne choroby stanęły na drodze tych gwiazd. Życiowe tragedie aktorówCzytaj dalej

Antyszczepionkowcy ruszają z odwetem. Nie straszny im brak pracy

Warto przypomnieć, że pierwsze ogniska Odry w Polsce odnotowano u osób przybyłych z Ukrainy. Ten stan rzeczy zapalił w głowach rządzących czerwoną lampkę, która domagała się zgaszenia. Rozwiązaniem tego problemu mają być obowiązkowe szczepienia, które są sprawą mocno kontrowersyjną. Od jakiegoś czasu w Polsce rozwijają się grupy antyszczepionkowe, które powołują się na na postawowe prawo do wolności wyboru. - To ma być wolne państwo? Jak każą mi się zaszczepić, to zaśmieję im się w twarz i sama złożę wypowiedzenie. I albo niech wypłacają mi świadczenia, albo będę sobie pracować. W dupie ich mam - napisała jedna z oburzonych internautek. W kontrze to tak negatywnego nastawienia są ludzie, którzy uważają, że szczepienia już od dawna powinny być obowiązkowe, zwłaszcza wśród dzieci. - No i bardzo dobrze, nareszcie! W końcu jakaś decyzja Morawickiego, która do mnie przemawia - napisał ktoś inny.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ulubiona aktorka Polaków przeszła przez piekło. Problemy psychiczne i finansowe w tle
  2. Cezary Pazura ma zaskakujące marzenie. To wzruszające
  3. Wyrodna matka zabiła swoje 1,5 miesięczne niemowle. Powód sprawi, że się popłaczecie
  4. Książę Karol ma nieślubnego syna?! Kochanka ujawniła pikantne szczegóły
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
ZAMIANA
PromocjaRossmann szaleje na święta! Co warto kupić w okresie największej promocjiCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News