Morawiecki wykonał stanowczy krok. To koniec kryzysu na linii Polska-Izrael?

Morawiecki wykonał stanowczy krok. To koniec kryzysu na linii Polska-Izrael? Źródło: youtube.com/kancelaria premiera

Mateusz Morawiecki spotkał się z premierem Izraela, Benjaminem Netanjahu. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze i miało przynieść dobre owoce. Czy to oznacza ostateczne zażegnanie sporu na linii Polska-Izrael?

Mateusz Morawiecki, korzystając z możliwości jaką daje konferencja dotycząca sytuacji na Bliskim Wschodzie, spotkał się z premierem Izraela. Miało to miejsce niedługo przed uroczystością złożenia kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta na warszawskim Muranowie. Głośne, budzące wiele emocji spotkanie szefów rządów miało charakter prywatny. Rzeczniczka rządu, Joanna Kopcińska poinformowała, że rozmowa toczyła się wokół tematu szczytu Grupy Wyszehradzkiej, który ma odbyć się z Izraelu, a także stosunków dyplomatycznych między obydwoma krajami.

Koniec konfliktu między Polską i Izraelem? Mateusz Morawiecki wykonał ważny krok

Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, lecz wśród opinii publicznej panuje przekonanie, że sytuacja jest bardziej napięta, niż się wydaje. Niedawno między państwami zaistniał bowiem konflikt dotyczący głośnej ustawy o IPN. Według wielu komentatorów Mateusz Morawiecki robi "dobrą minę do złej gry", udając, że sytuacja pomiędzy krajami jest najlepsza w historii, chociaż jakiś czas temu przedstawiciele państw musieli gasić poważny dyplomatyczny pożar. Uprzejme spotkanie między premierami Polski oraz Izraela może jednak wskazywać na to, że sprawy w tej kwestii zmierzają w dobrym kierunku. źródło: TVN24
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News