Mateusz Morawiecki nagrany w restauracji „Sowa i Przyjaciele” powiedział, że cieszy się z wypadku Roberta Kubicy. Dziś sprawę skomentował Adam Bielan. Czy premier spotkał się ze sportowcem?

Mateusz Morawiecki jest jedną z flagowych postaci afery podsłuchowej. Za sprawą śledztwa Onet.pl i TVN 24 na jaw wychodzą nowe fakty związane z utajnionymi rozmowami premiera w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Polityk dość kontrowersyjnie wypowiedział się o wypadku Roberta Kubicy.

Mistrz Formuły 1 spotkał się z premierem. Co powiedział Mateusz Morawiecki?

Monika Olejnik w swoim autorskim programie „Kropka nad i” zapytała Adama Bielana o taśmę Morawieckiego. Ten natychmiast uciął spekulacje, twierdząc, że… ważny jest kontekst wypowiedzi.

– Wyjaśnijmy widzom kontekst. Pan premier był szefem banku BZ WBK – powiedział Bielan w TVN 24.

Później polityk miał zauważyć, że bank reprezentowany przez Morawieckiego miał finansować sportowców. Był to sposób na niepłacenie podatków – dzięki działaniom marketingowym. W ocenie Adama Bielana to miało wpływ na „osłabianie złotego”.

– Premier był temu zdecydowanie przeciwny, bo to osłabiało polski bank, polską spółkę córkę – dodał po chwili w rozmowie z Moniką Olejnik.

Mateusz Morawiecki po publikacji materiału, w którym dość wulgarnie wypowiada się na temat Kubicy spotkał się dziś ze sportowcem, aby opowiedzieć o interpretacji jego wypowiedzi.

– Pan premier spotkał się dziś z panem Robertem Kubicą i sprawę wyjaśnili – enigmatycznie opowiedział Bielan.

Podobno Morawiecki jest fanem Formuły 1 i bardzo trzyma kciuki za naszego kultowego sportowca, a sam wypadek – prywatnie mocno go zaniepokoił.

Kontrowersyjne taśmy Morawieckiego

Na jaw wychodzą kolejne fakty z afery podsłuchowej. Kluczową rolę odgrywa w nich dzisiejszy premier. To Mateusz Morawiecki miał brać udział w kontrowersyjnych rozmowach z innymi politykami i biznesmenami. Miał także proponować nielegalne branie pożyczek na tak zwane „słupy”.

Sprawę natychmiast skomentowali internauci i politycy. Są oburzeni tym, co powiedział przed kilku laty Morawiecki. Chcieliby, aby ten poniósł konsekwencje.

– Jakim trzeba być człowiekiem, żeby cieszyć się z czyjegoś nieszczęścia? Kubica zostaje do końca życia nie w pełni sprawny, my tracimy mistrza, a Premier Morawiecki się z tego cieszy, bo oszczędzi kilka złotych. Hańba! – napisała Katarzyna Lubnauer.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Groźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]

– „Nie chcę, k…a, pięć dych co roku płacić. Sp…aj…” – tak Morawiecki mówił o potencjalnym kontrakcie Kubicy z bankiem BZ WBK „Na szczęście złamał rękę, raz, drugi” – komentował dramatyczny wypadek polskiego kierowcy. Lider i twarz PiS. Do dymisji! – skrytykował Tomasz Siemoniak.

– Różnych polityków i premierów Polska miała, ale pan Morawiecki jest nie do obrony. Po tekstach o kontuzji Roberta Kubicy, w oczach milionów Polaków pozamiatał się na wieki wieków amen. Polska naprawdę na kogoś takiego nie zasługuje – napisał Tomasz Lis.

Dziennikarze portalu Onet.pl zapowiedzieli, że wkrótce ujawnią dalsze części nagrań.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sekstaśmy z Sowy: Ujawniono o kogo chodzi, będzie afera dekady
  2. W Sowie i Przyjaciołach nagrano sekstaśmy
  3. Pawłowicz pisze o sekstaśmie Schetyny i Trzaskowskiego. Nie ma hamulców
  4. Jak zorganizować imprezę niespodziankę? Zaskoczysz wszystkich
  5. Dramatyczny apel gwiazdy disco polo. Nikt nie chce pomóc malutkim bezdomniakom

Znani politycy, którzy odeszli od swoich żon [ZDJĘCIA]