Koszmarna śmierć w domu Morawieckich. Premier o tym nie mówił

Koszmarna śmierć w domu Morawieckich. Premier o tym nie mówił

Mateusz Morawiecki ma rodzinną historię, o której nie mówi publicznie. Okazuje się, że koszmarna tragedia, która dotknęła jego rodziny o mało nie sprawiła, że przyszły premier nigdy by się nie urodził.

Mateusz Morawiecki jest jednym z piątki żyjących dzieci Kornela Morawieckiego. Ma trzy siostry, najstarszą Annę, starszą Martę i młodszą Marię. Ma też przyrodniego brata, Jerzego, który ma 22 lata i pochodzi z kolejnego związku marszałka seniora. Mało kto wie, że Kornel Morawiecki miał jeszcze jedną córkę, Magdalenę. Dziewczynka urodziła się przed narodzinami brata i zmarła w wieku zaledwie 5 miesięcy. Ta tragedia dotknęła całej rodziny i mogła zaważyć nie tylko na niej, ale... na całej Polsce.

Dramat w rodzinie Morawieckich

O tej historii sam premier nie opowiada w ogóle, a jego ojciec także niechętnie o niej mówi. Wspomniał o tym w jednym z wywiadów, jednak nie chciał się przesadnie zagłębiać w temat. - Między drugą córką a Mateuszem była jeszcze jedna córka, która nam umarła - powiedział Kornel Morawiecki. - Odeszła, kiedy jeszcze była maleńkim dzieckiem: miała pół roku - dodał. Okazuje się, że dziewczynka miała wrodzoną wadę serca. Ta śmierć dotknęła bardzo zarówno późniejszego marszałka seniora jak i jego żony. Rodzice patrzyli przed 3 miesiące, jak ich córka umiera i nic nie mogli zrobić. - Nauczyłem się wtedy bólu - wspominał ojciec premiera. - Czuliśmy potworną bezradność, to było straszne - dodawał.

Mateusz Morawiecki mógł się nie urodzić

Lekarze odradzali państwu Morawieckim wówczas kolejne potomstwo. Obawiano się, że wada serca Magdaleny mogła być spowodowana obciążeniem genetycznym. Kornel i Jadwiga Morawieccy nie zastanawiali się długo. Odrzucili sugestie lekarzy i zdecydowali się na kolejne dzieci. Następnego roku urodził się Mateusz Morawiecki, który dziś obchodzi 50. urodziny. Gdyby Kornel Morawiecki posłuchał lekarzy, obraz dzisiejszej Polski byłby zupełnie inny. - Dzieci są dla mnie wielką wartością. Wzbogacają mnie, rozwijają, uczą. Dużo rozmawiamy i razem mądrzejemy - mówi wprost marszałek senior, tłumacząc dlaczego zdecydował się na kolejne dzieci. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Smutny koniec legendy Kornela Morawieckiego. "Stołki od syna za ucieczkę od Kukiza"
  2. Ogromna akcja CBA! Morawiecki jest przerażony
  3. REWOLUCJA w rządzie! Jest zupełnie nowy minister, totalne zaskoczenie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News