Mateusz Morawiecki znalazł się w ostatnim czasie w centrum prawdziwego, międzynarodowego skandalu. Polski premier miał bowiem pokazywać europosłom w Strasburgu zdjęcie, na którym widniał rzekomo Edward Gierek w towarzystwie… Małgorzaty Gersdorf. Doniesienia te komentowała bardzo szybko rzeczniczka polityka.

„Gazeta Wyborcza” opisała kilka dni temu kontrowersyjną sytuację, do której miało dojść w czasie wizyty Morawieckiego w Strasburgu. Premierowi zarzucono, że pokazywał on europosłom fotografię, pytając, czy uwieczniono na niej Edwarda Gierka oraz Małgorzatę Gersdorf. Ostatecznie okazało się jednak, iż jeżeli szef Rady Ministrów rzeczywiście zachował się w ten sposób, był on w głębokim błędzie, gdyż prawniczka nie była kobietą na zdjęciu.

Mateusz Morawiecki w sercu skandalu

Jako że sprawa zadziwiła wielu obywateli, na jej temat wypowiedziała się rzeczniczka premiera, Joanna Kopcińska. Co przedstawicielka Morawieckiego twierdzi o skandalu?

– Premier Mateusz Morawiecki nie pokazywał nikomu (…) zdjęcia, o którym pan pisze. W czasie kolacji wydanej przez Antonio Tajaniego, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, z udziałem europosłów z Polski i innych państw UE, zdjęcie to pokazywała jej uczestnikom – w tym premierowi – inna osoba. Premier nigdy nie twierdził również, że zdjęcie przedstawia prof. Małgorzatę Gersdorf – napisała w oficjalny sposób Kopcińska, zwracając się do autora artykułu dla „Gazety Wyborczej”.

Kontrowersyjne stwierdzenie rzeczniczki premiera

– Sędziowie skazujący opozycjonistów na kary więzienia w czasie stanu wojennego wciąż zasiadają w Sądzie Najwyższym (pełniąc w nim bardzo ważne funkcje). (…) Źródłem tej wiedzy nie jest jednak opisywane przez pana zdjęcie – ale konkretne fakty na temat przeszłości tych osób – dodała także rzeczniczka szefa Rady Ministrów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaczyński ujawnił wszystko! Zdradził co stanie się z Dudą
  2. Będzie wojna z PiS! Rydzyk zakłada partię, wystartuje w wyborach
  3. Nie polecicie na wakacje. PiS wydał wszystko na propagandę, samoloty nie będą latać
  4. Skatował psa młotkiem. Twierdzi, że zrobił to w trosce o czworonoga
Mateusz Morawiecki. Zdjęcie, które premier miał pokazywać europosłom
Fot. Twitter
Mateusz Morawiecki
Fot. Wikipedia
Małgorzata Gersdorf
Fot. Wikipedia
Mateusz Morawiecki
Fot. Wikipedia

Czy Mateusz Morawiecki zastąpi Jarosława Kaczyńskiego na czele PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

To dziś niezwykle rozpoznawalny polityk! Poznajesz go? Stare zdjęcia światowych przywódców


Agata Duda ma swoje sekrety. 10 faktów z jej życia, którymi się nie chwali [ZDJĘCIA]