Bez nazwy-1
screen/youtube/Kancelaria Premiera
Patryk Korzec - 22 Grudnia 2018

Gorzej niż w PRL! Morawiecki nie ma zamiaru ustąpić, dopnie swego

Mateusz Morawiecki nie przestaje zaskakiwać. Choć funkcję premiera Polski pełni zaledwie od roku, wywołał już wiele kontrowersji i burzy na polskiej scenie politycznej. Teraz po raz kolejny chce za wszelką cenę postawić na swoim, a efekty mogą spowodować gwałtowny i niechciany powrót do wspomnień z czasów PRL. 

Mateusz Morawiecki od pewnego czasu jest najuważniej obserwowaną postacią na polskiej scenie politycznej. Od dawna pojawiają się głosy, że prezes Rady Ministrów ma ochotę zająć miejsce Jarosława Kaczyńskiego i sam cieszyć się nieograniczonymi wpływami, na razie jednak radzić sobie musi w inny sposób. Polityk ma wiele szokujących i kontrowersyjnych pomysłów, które regularnie próbuje wprowadzać w życie, tym razem jednak posunął się za daleko. Swoim najnowszym wymysłem może spowodować powrót Polski do PRL, a nic nie wskazuje na to, by cokolwiek było w stanie go zatrzymać i w końcu dopnie swego.

Mateusz Morawiecki chce cofnąć Polskę do PRL

Zapewne niewiele jest osób, które czasy PRL wspominają z rozrzewnieniem, przez ostatnie działania premiera z pewnością jednak wielu Polaków we wspomnieniach do tych chwil będzie musiało powrócić. Mateusz Morawiecki właśnie zapowiedział prace nad powstaniem zupełnie nowego, "narodowego" podmiotu - Polskiego Holdingu Hotelowego. Czyż nie kojarzy się to od razu z Funduszem Wczasów Pracowniczych? Eksperci słuchają z niedowierzaniem rozmów polityków PiS, którzy na ten niezwykły pomysł wpaść mieli już rok temu. Ministerstwa zwróciły się do firm sobie podległych z prośbą o udostępnienie wykazu hoteli oraz ośrodków wypoczynkowych wraz z dokumentacją finansową. Wiele osób wyśmiewało ten pomysł i otwarcie mówiło, że to powrót do PRL, jednak teraz opowiedział się za nim sam Mateusz Morawiecki i wygląda na to, że nic nie jest w stanie go powstrzymać. - Powołanie Polskiego Holdingu Hotelowego pozwoli odbudować wartość obiektów należących do Skarbu Państwa i korzystać z efektów skali. Realizację tego ważnego dla sektora turystycznego projektu oddajemy w ręce profesjonalistów z branży hotelarskiej, która opracuje model konsolidacji, a następnie będzie mogła rozpocząć integrację aktywów hotelowych rozproszonych dziś między różne podmioty pozostające w domenie państwa - mówił.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Mateusz MorawieckiMateusz Morawiecki ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Z tej strony go nie znaliśmyCzytaj dalej

Polski Holding Hotelowy już niedługo zawładnie naszym krajem?

Jak podają media, tworzenie całej sieci rozpocząć by się miało od Portów Lotniczych, które swoje udziały w spółce Chopin Airport Development zbyły na rzecz Skarbu Państwa. Ta spółka właśnie miałaby się zająć organizacją całego przedsięwzięcia, dzięki czemu Polski Holding Hotelowy były znaczący przy budowie wszystkich inwestycji około-lotniskowych. Jak na razie firma ma 8 hoteli (w tym jeden podwójny), jednak wciąż nie wiadomo, na jakich zasadach miałaby przejmować kontrolę nad kolejnymi państwowymi ośrodkami i hotelami, a jest ich naprawdę dużo. Tylko PKO i Lasy Państwowe obecnie dysponują 49 obiektami turystycznymi, a to zaledwie niewielka część podmiotów państwowych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Jarosław Kaczyński jak prezydent? Wyborcy są w szoku, przyznał sobie kolejny przywilej
  3. TVP znów w centrum skandalu. „Brak etyki i profesjonalizmu”
  4. Wielkie święto w rodzinie Lecha Wałęsy. 75-letni prezydent zaliczył wpadkę!
  5. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  6. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
TaśmyTaśmy, które wywołały polityczne trzęsienie ziemi w PolsceCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News