Mateusz Morawiecki i rolnicy
screen Twitter
Bartłomiej Chudy - 12 Września 2018

"Tego nie pokażą w TVP". Morawiecki musiał uciekać przed protestującymi

Mateusz Morawiecki w ogniu krytyki ze strony rolników. W sieci pojawiło się nagranie z województwa lubelskiego, z jednego z publicznych spotkań premiera. Mieszkańcy obsypali Morawieckiego i towarzyszących mu polityków PiS zarzutami. Wyjaśnienia na nic się zdały.  

Mateusz Morawiecki usilnie próbował przekonać mieszkańców, że ich sytuacja wkrótce się poprawi. Jego słowa nie spotkały się jednak z aplauzem. Wręcz przeciwnie, przybyli na spotkanie z premierem mieszkańcy to głównie rolnicy, a więc ci, których sytuacja ekonomiczna jest w tym roku najtrudniejsza. "Też mamy potrzeby", "Nasze dzieci uciekają za granicę" - takie hasła usłyszał premier Morawiecki. Ich poglądy wyrażały też przygotowane wcześniej banery.

Mateusz Morawiecki vs. rolnicy

"Ludzie sobie poradzą, tylko przestańcie im zabierać" - napisy tej przynieśli na spotkanie z politykami PiS mieszkańcy. To jasna aluzja do programów socjalnych, którymi rząd wspiera najuboższych. Odbywa się to jednak kosztem innych - czego doświadczamy we wzroście cen, podatków dla przedsiębiorców i wielu innych. Manifestacji przysłuchiwał się nie tylko premier Morawiecki. Towarzyszyli mu m. in. szef komitetu stałego rady ministrów Jacek Sasin, wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, czy wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. - Widać PiS popełnił błąd. Mając bezwzględną większość nie docenił mniejszych. Pycha, znów pycha... Czy zdąży pokupczyć? - napisał pod filmem na Twitterze jeden z internautów. Dodajmy, że to nie jedyne protesty rolników w tym roku. Fatalna sytuacja na rynku przyczyniła się do rażąco niskich cen wszelkich owoców, od jabłek po maliny, porzeczki czy wiśnie. Rządzący, zwłaszcza we wschodnich województwach, gdzie dominuje rolnictwo, obiecali, że rząd będzie interweniował w tej sprawie. Niewiele w sprawie zmieniło oficjalne przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy na Jasnej Górze. Mówił do rolników o trosce o spokojną pracę, godnym życiu na wsi na wysokim poziomie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Morawiecki został wygwizdany. Polacy okrutnie poniżyli premiera
  2. Morawiecki publicznie zataił prawdę?! W tle dziesiątki samobójstw
  3. Sensacyjna deklaracja Biedronia! Zawalczy z Tuskiem i Morawieckim
  4. Najnowszy sondaż: Czy opozycja ma szanse pokonać PiS?
<>Kaczynski_JaroslawDlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiSCzytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
Kaczynski_JaroslawDlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiSCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News