Będzie fala dymisji w rządzie PiS! Morawiecki podał dokładny termin

Będzie fala dymisji w rządzie PiS! Morawiecki podał dokładny termin Źródło: yt.com/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki potwierdził, że już niedługo dojdzie do bardzo poważnych zmian na szczycie i podał. Premier zamierza przeprowadzić gruntowną rekonstrukcję swojego rządu. Zmiany będą dotyczyć polityków kierujących kluczowymi resortami. Wiadomo, kiedy poznamy pełną listę nazwisk.

Mateusz Morawiecki ma głowę pełną zmartwień. Wszystko spowodowane jest planowaną wielką emigracją czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. O mandaty w Brukseli będą ubiegać się również kierownicy poszczególnych resortów, co wymusza na premierze ponowne obsadzenie ministerialnych stołków. 

Szef rządu poinformował już, kiedy dokładnie poznamy pełną listę nazwisk nowych ministrów. Bez wątpienia nie będą to łatwe decyzje dla premiera.

Mateusz Morawiecki podał termin rekonstrukcji rządu

Mateusz Morawiecki podał dzisiaj do informacji, że w ciągu najbliższych 14 dni poda do wiadomości ogólnej wszystkie konkrety dotyczące rekonstrukcji rządu.

- Decyzje co do rekonstrukcji rządu w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego jeszcze ostatecznie nie zapadły, ale na pewno wkrótce, w ciągu tygodnia, dwóch będziemy mogli przedstawić ten harmonogram - oświadczył.

W związku z nadchodzącymi wyborami premier będzie musiał znaleźć następców dla m.in. Anny Zalewskiej, minister edukacji narodowej i Joachima Brudzińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mateusz Morawiecki wypowiedział się również na temat Koalicji Europejskiej, z którą PiS będzie walczył o zwycięstwo w wyborach. Premier stwierdził, że połączone siły opozycji są jak maszyna losująca, z której nie wiadomo co wypadnie.

- Albo głosuje na rolnika, a może się okazać, że np. tym rolnikiem jest ktoś, kto jedzie jakimś szybkim samochodem tylko do spa i nawet krowy nie widział, albo widział ją tylko przez okno swojego szybko mknącego samochodu - skomentował Morawiecki.

Pokusił się również o dosyć oryginale stwierdzenie, że nadchodzące wybory bardzo mocno przypominają mu sytuację tuż po II wojnie światowej.

- Z Koalicją Europejską to tak na dobrą sprawę troszkę jak było w 1947 r. "Urna - to jest taka szkatułka - głosujesz na Mikołajczyka, wyskakuje Gomułka." Tak to wtedy szło - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Ile waży Dominika Gwit? Wszyscy kardiolodzy w Polsce złapią się za głowę
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Bogumiły Wander. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. Cyklon Bennet nad Polską! Są ranni, ogromne zniszczenia, tysiące osób bez prądu
  4. Ogromne zamieszanie wokół 13 emerytury. Polacy są oburzeni decyzją PiS
  5. "Słoma z butów, chamstwo!". Wściekli widzowie w furii atakują Polsat

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News