Rząd buduje wielki, bezużyteczny most dla siostry Morawieckiego. "To prezent" za Wasze pieniądze

Rząd buduje wielki, bezużyteczny most dla siostry Morawieckiego. "To prezent" za Wasze pieniądze

Mateusz Morawiecki sprawuje funkcję prezesa Rady Ministrów od 2017 r. Jest to funkcja niezwykle prestiżowa, ale również i wpływowa. Jak się okazuje, rządowi PiS udało się znaleźć pieniądze na niepotrzebną inwestycję, która może się okazać bardzo korzystna dla kariery siostry premiera. 

Mateusz Morawiecki premierem jest od niedawna, jednak bardzo często zarówno on, jak i jego działania stają się obiektem zainteresowania mediów. Tym razem kontrowersje wzbudziła decyzja o budowie mostu na Odrze, który rzekomo miał połączyć gminę Oborniki Śląskie z sąsiednią Miękinią. Co jest w tym takiego niezwykłego? Otóż nikt o taką budowę nie prosił, a w Obornikach Śląskich mieszka.... Anna Morawiecka - siostra premiera.

Mateusz Morawiecki marnuje rządowe pieniądze

Jak się okazuje, pod Obornikami Śląskimi rodzina Morawieckich posiada swoją posiadłość. Mieszka tam też siostra premiera - Anna. Decyzja o budowie mostu to po prostu zachcianka polityków na koszt podatników i nikt nawet nie próbuje tego ukrywać. - To prezent dla siostry premiera - twierdzi burmistrz Obornik Śląskich. Jego zdaniem inwestycja w takim miejscu nie ma żadnego sensu, za to jej zdecydowanym plusem jest działanie na korzyść Anny Morawieckiej, jeśli ta wystartuje w wyborach samorządowych. Co prawda kobieta oficjalnie nie wyraziła zainteresowania sprawą, ale "pewne ruchy i działania obornickiego PiS" mogą sugerować, że to tylko zasłona dymna. Tak przynajmniej twierdzi burmistrz.

Bezsensowna budowa mostu

Całości dopełnia fakt, że nowy most miałby być usytuowany zaledwie kilka kilometrów od mostu w Brzegu, który z kolei powstał 5 lat temu. Co więcej w wyznaczonym miejscu Odra jest najszersza, co dodatkowo podniesie koszty budowy. Możliwe jest również, że ta inwestycja utrudni inne plany gminy, m. in. połączenie mostu w Brzegu z autostradą A4 oraz drogą ekspresową S5. Burmistrz w planach miał również budowę tzw. nowej trasy obornickiej, która miała stanowić alternatywę dojazdu do obwodnicy Wrocławia. Te wszystkie elementy sprawiają, że potrzeba nowej budowy właśnie w tym miejscu rzeczywiście staje się mocno wątpliwa, podobnie jak dotychczasowe zapewnienia Anny Morawieckiej co do niestartowania w wyborach.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Tajemnica intymnego zdjęcia Agaty Dudy rozwiązana!
  2. Zmieszali z błotem polską mistrzynię! Wszystko przez Andrzeja Dudę
  3. Otwarta trumna i pogrzeb w muzeum. Tak pożegnają wielką gwiazdę
Następny artykuł