Mateusz Morawiecki od niedawna musi radzić sobie ze spadkiem poparcia i zaufania z racji drugiej odsłony afery taśmowej. Z sytuacji do walki wyborczej skorzystała oczywiście cała opozycja. To jednak PSL został pozwany przez Prawo i Sprawiedliwość.

Mateusz Morawiecki w Polsce piastuje stanowisko premiera już niemal od roku. Władzę przejął po Beacie Szydło, która w ramach tzw. rekonstrukcji rządu została zdegradowana do rangi wicepremier. Ta pełni dziś funkcję przewodniczącej komitetu społecznego Rady Ministrów.

Te miesiące z Morawieckim za sterami rządu w oficjalnej narracji zostało uznane za pasmo sukcesów i podnoszenia Polski z kolan. Inny pogląd na tę sprawę ma oczywiście opozycja, pragnąca odzyskać władzę po upokarzającej porażce w wyborach parlamentarnych w 2015 roku.

Ostatnio polityczni przeciwnicy PiS szczególnie się uaktywnili z racji nadchodzących wyborów samorządowych. Na nieszczęście PSL ich kampania stała się powodem złożenia pozwu przez obóz władzy.

Mateusz Morawiecki ośmieszony w kampanii PSL

Polskie Stronnictwo Ludowe w ramach walki wyborczej o głosy Polaków w wyborach samorządowych 2018 PSL stworzył kampanię, która ukazała się na łamach jednego z najpoczytniejszych dzienników. Ugrupowanie zawarło w nim mające kompromitować Morawieckiego dane dotyczące jego politycznych decyzji. W tym samym czasie przedstawiono zasługi Władysława Kosiniak-Kamysza, lidera PSL.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co nam dało 500 plus? 8 zaskakujących efektów

– „Podniósł wiek emerytalny rolnikom. Od 1 stycznia 2018 r. skazał rolników na pracę do śmierci”, „Wyprzedawał polską ziemię obcokrajowcom. Ponad 1000 hektarów trafiło w obce ręce w samym tylko 2017 roku rządów PiS”, „Chce, żeby Polacy … za miskę ryżu”, „Dorobił się na krzywdzie Frankowiczów, którzy dziś toną w długach”, „Pół miliarda dla hrabiów Czartoryskich” – piszą o Morawieckim Ludowcy.

– „Zagwarantował rolnikom wcześniejsze emerytury. W wieku 55 lat (kobiet) i 60 lat (mężczyźni)”, „Zabezpieczył ustawą polską ziemię przed obcymi”; „Walczy o emeryturę bez podatku. Zebrał 140 tysięcy podpisów pod projektem ustawy”, „Służył jako wolontariusz na Światowych Dniach Młodzieży. Leczył pielgrzymów”, „Nie pozwoli odwrócić reformy rolnej” – przedstawia swojego lidera PSL.

PiS pozywa Ludowców

Rozwścieczony tymi słowami PiS postanowił skierować sprawę na drogę sądową. O fakcie złożenia pozwu poinformował za pomocą Twittera sekretarz Rady Politycznej PiS Krzysztof Sobolewski.

– Złożyliśmy dziś jako Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości pozew w trybie wyborczym przeciwko Polskiemu Stronnictwu Ludowemu za kłamstwa o Premierze Morawieckim – czytamy.

Kosiniak-Kamysz ustosunkował się już do decyzji PiS. Polityk nie wycofał swoich słów. Na konferencji prasowej poinformował także, iż PSL nie otrzymał jeszcze pozwu, oraz że szanuje prawo obozu władzy do podejmowania podobnych decyzji.

– Gdybyśmy chcieli składać pozwy przeciwko kłamstwom premiera Mateusza Morawieckiego, to nie starczyłoby dni w kampanii i tylko tym byśmy się musieli zajmować – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To się dzieje TERAZ! Rydzyk właśnie próbuje odwrócić bieg wyborów
  2. DNO! TVP próbuje wmieszać Trzaskowskiego w taśmy, choć go na nich nie ma
  3. To ostatnie godziny w Polsce! Jutro każdy będzie za to surowo karany
  4. Zabite foki symbolem minionych wakacji. Ona nadal je morduje, z uśmiechem na twarzy
  5. Ile zarabia Anna Starmach? Zarobki w Master Chef to fortuna

Na przedstawicieli, którego z komitetów oddasz swój głos w nadchodzących wyborach?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Andrzej Duda rządzi już trzy lata. Te MEMY najlepiej podsumowują ten okres!

źródło: tvn24.pl