Spektakularna porażka PiS! Morawiecki poniżony przez PO

Spektakularna porażka PiS! Morawiecki poniżony przez PO Źródło:

Mateusz Morawiecki stał się właśnie twarzą spektakularnej porażki PiS. Wszystko za sprawą wyroku sądu w sprawie słów premiera, które wypowiedział w Świebodzinie. Takiego upokorzenia ze strony PO, szef polskiego rządu nie doznał nigdy wcześniej.

Mateusz Morawiecki podczas wiecu wyborczego PiS w Świebodzinie stwierdził, że aktualny rząd w czasie półtora roku wydał więcej na drogi i mosty w Polsce niż PO i PSL przez całe 8 lat. Oczywiście opozycja nie mogła pozostawić tych słów bez komentarza i momentalnie złożyła do sądu pozew przeciwko premierowi. Sąd pierwszej instancji stwierdził, że słowa Morawieckiego nie były wiążące i był to jedynie slogan wyborczy. Jednak teraz zapadł wyrok sądu niższej instancji, który zmienia wszytko w tej sprawie. Mateusz Morawiecki będzie musiał przeprosić za swoje słowa.

Mateusz Morawiecki będzie musiał przeprosić

Przypomnijmy, że całe zdarzenie miało miejsce 15 września, jednak cały czas było bardzo głośno komentowane przez obie strony w mediach przy pomocy licznych wywiadów. PO i PSL cały czas zapowiadały, że słowa premiera były niczym innym jak zwykłym kłamstwem, ponieważ stwierdzenie, że poprzedni rząd nie budował dróg, jest po prostu nieprawdziwe. Teraz na mediach społecznościowych można znaleźć wpisy polityków odnoszące się do najnowszego orzeczenia sądu, które dla PiS jest olbrzymią porażką. W jednym z nich Mateusz Morawiecki jest porównywany do Pinokia. - Kłamstwo PM Morawieckiego jest kłamstwem, a nie chwytem retorycznym. Czarne jest czarne, a nie białe. Sąd obronił prawdę. My musimy obronić niezawisłe sądy - pisze Janusz Lewandowski. - Premier M. Morawiecki skłamał mówiąc o tym, że Platforma Obywatelska nie budowała dróg. Teraz sąd nakazał przeprosiny w TVN i TVP. Panie Mateuszu nie warto być jak Pinokio! - czytamy na profilu Sławka Neumanna.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Teraz Morawiecki ma 48 godzin, aby oficjalnie przeprosić w mediach za swoją wypowiedź. Przeprosiny muszą się ukazać zarówno na antenie TVP INFO, jak i TVN. Puszczone zostaną pomiędzy blokiem reklamowym a głównym wydaniem programów informacyjnych. Chodzi oczywiście o Wiadomości i Fakty. Treść przeprosin premiera ma brzmieć następująco. - Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie 15 września 2018 roku podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej -  1. Lech Wałęsa w centrum finansowego skandalu. B. prezydent stracił miliony?
  2. 500 plus okazało się totalną porażką? Najnowsze dane mówią wiele
  3. Ujawniono co Duda powiedział Tuskowi. To dlatego Donald płakał ze śmiechu
źródło: natemat.pl Następny artykuł