Tragiczna pomyłka Morawieckiego! To jest już smutne
Karol Zaborowski - 24 Grudnia 2018

Tragiczna pomyłka Morawieckiego! To jest już smutne

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zapewniał wszystkich, że w 2019 roku nie będzie podwyżek cen prądu. Jednak do projektu ustawy, która jest do tego niezbędna, wkradł się gigantyczny błąd.

Mateusz Morawiecki jako szef aktualnego rządu PiS stanął przed nie lada problemem, który spędza sen z powiek wielu Polakom. Chodzi oczywiście o ceny prądu w nadchodzącym roku, które mogą wzrosnąć do dosłownie niebotycznych kwot. W takim wypadku PiS mógłby się już pożegnać ze zwycięstwem w przyszłorocznych wyborach. Dlatego właśnie mimo świąt jest to problem, który wymaga priorytetowego rozwiązania.

Mateusz Morawiecki popełnił fatalną pomyłkę

Premier widzi jedno rozwiązanie, które może uchronić Polaków przed bankructwem z powodu gigantycznych rachunków. Wszystko zostało ujęte w projekcie ustawy, nad którym obrady mają rozpocząć się już 28 grudnia. To właśnie na ten dzień Morawiecki zwołał specjalne posiedzenie Sejmu.Ustawa zakłada obniżenie akcyzy na prąd z 20 złotych do 5 oraz zmniejszenie kwoty przejściowej dla wszystkich o 95%. Takie posunięcie wymagać będzie gigantycznego nakładu finansowego, ale w obecnej sytuacji jest niezbędne. Niestety ustawa była tworzona w bardzo szybkim tempie, co spowodowało, że pojawił się w niej bardzo istotny błąd. Morawiecki podczas konferencji mówił, że zmniejszenie kwoty przejściowej zmniejszy wydatki za prąd w gospodarstwach domowych o 1,7 miliarda złotych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jan Paweł IIJan Paweł II w ostatnich chwilach życia. 9 zdjęcie będzie prawdziwym wstrząsem dla KatolikówCzytaj dalej
Jednak w ustawie zapis ten mówi o milionach, a nie miliardach. Niżej został zamieszczony wykres przedstawiający budżet projektu, w którym wartości są podane prawidłowo. Jednak pokazuje to, dokładnie w jakiej sytuacji znalazł się rząd. W tym momencie politycy z obozu władzy mają nóż na gardle, a tego typu pomyłki mogą ich słono kosztować. W Internecie pojawiły się już pierwsze komentarze, które sugerują, że ta pomyłka pokazuje faktyczne działanie rządu, który obieca dużo, a zrobi znacznie mniej. - Oni mówią prawdę wtedy tylko jak się pomylą - pisze jeden z internautów. - Pomyłki w ustawach to ich specjalność - czytamy. Nie da się ukryć, że ten błąd wymaga natychmiastowej poprawy, ponieważ kiedy projekt zostanie złożony, to będzie już za późno.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kolejne podwyżki i fala krytyki! Od Nowego Roku będzie jeszcze gorzej
  2. Andrzej Duda jak nastolatek? Miało być serdecznie, wyszło niepoważnie
  3. Zbigniew Ziobro szeryfem Polski? Zatrzymania na pokaz i zastraszanie
  4. Wellman o aborcji. Można się zdziwić
  5. Ile zarabia Małgorzata Foremniak? Zarobki ma bajeczne
Dziecko RossmannaRossmann powinien to nagłaśniać! Kosmetyki niebezpieczne dla dzieci w sprzedażyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News