mateusz morawiecki
fot. flickr.com
Karol Zaborowski - 26 Maja 2018

Miliony Polaków się wścieknie! Rząd PiS ich nie posłucha

Mateusz Morawiecki był gościem podczas audycji w RMF FM. Rozmawiał tam między innymi o rosnących cenach paliwa. Już teraz miliony Polaków krytykuje rząd PiS za rosnące ceny na stacjach benzynowych. Teraz po występie Morawieckiego będą bez wątpienia wściekli na rząd.

Ceny paliw w tym momencie są bardzo wysokie. Tak złej sytuacji nie było do trzech lat. Wielu kierowców nie kryje swojej wściekłości na rząd. W kontekście cen paliw mów się wręcz o "piątce Morawieckiego", ponieważ koszt paliwa za litr przekroczył 5 złotych. Wypowiedź premiera, której udzielił, zdecydowanie nie pomoże mu w tym momencie, może być wręcz przeciwnie.

Mateusz Morawiecki: czy akcyza na paliwo zostanie zmniejszona?

Premier za przyczynę drastycznego wzrostu cen paliwa podaje, umocnienie się dolara amerykańskiego względem złotówki. Według niego Polski rząd nie ma żadnego wpływu na rosnące koszta benzyny. - To, że benzyna jest trochę droższa, niż była wcześniej, w 100 procentach zależy od sytuacji geopolitycznej i siły dolara względem złotówki. Niepokoje na Bliskim Wschodzie, zaciskająca się polityka pieniężna Stanów Zjednoczonych, na te czynniki nie mamy wpływu. Dolar jest coraz mocniejszy, a ropę sprzedaje się w dolarach - mówił Morawiecki. Po tych słowach dziennikarz zasugerował, że nie patrzy na tę sytuacje z punktu widzenia geopolitycznego tylko z perspektywy swojego portfela. Zapytał też premiera, czy nie można by obniżyć wysokości akcyzy na paliwa. Mateusz Morawiecki oczywiście odpowiedział na pytanie, jednak w bardzo wymijający sposób. - Rząd patrzy na to, reaguje i staramy się aby wszystko było w jak najlepszym w porządku. - dodaje. Wiele osób wskazuje jednak, że premier przemilczał jedną bardzo ważną kwestię. Oczywiście ceny paliw zależne są od kosztów baryłki ropy. Jednak nie jest to jedyna rzecz wpływająca na cenę benzyny. Internauci wytykają Morawieckiemu fakt, że nawet słowem nie wspomniał o ukrytych kosztach, które narzuca rząd. Dodatkowo chcą zwiększyć je przez wzrost opłaty emisyjnej. Ludzie są wściekli, że rząd PiS, zamiast zwalczać wysokie ceny paliw, to jeszcze sam dorzuca od siebie kolejne podwyższenia. Przypominają także słowa Jarosława Kaczyńskiego z czasów rządów PO i PSL. Wtedy właśnie Kaczyński mówił, że gdyby on był premierem, to natychmiast zmniejszyłby akcyzę. Najwidoczniej podejście do wielu spraw ulega zmianie, gdy faktycznie mamy na nie wpływ.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Będzie skandal?! Minister PiS rozpędzi protest w Sejmie
  2. Patryk Jaki stanął przeciwko partii! PiS mu tego nie wybaczy
  3. Cała Polska czekała. Morawiecki wygadał się co dalej z Kaczyńskim
drzazga_i_dudaIle radni PiS zarabiają w spółkach Skarbu Państwa? Zawrotne sumy!Czytaj dalej
andrzej_dudaCzym jeździ Andrzej Duda? Imponujące! Auta światowych przywódcówCzytaj dalej
źródło: wp.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News