PiS ukrywał to od początku! Wyciekło kogo chce się pozbyć Morawiecki
Patryk Korzec - 12 Grudnia 2018

PiS ukrywał to od początku! Wyciekło kogo chce się pozbyć Morawiecki

Mateusz Morawiecki już od roku sprawuje funkcję prezesa Rady Ministrów, a jego działania są wyraźnie odczuwalne na polskiej scenie politycznej. Teraz okazuje się, że polityk ma w planach jeszcze wiele szokujących decyzji - właśnie wyszło na jaw coś, co PiS ukrywał od początku. Wiadomo, kogo chce pozbyć się premier. 

Mateusz Morawiecki zajął stanowisko premiera Polski 11 grudnia 2017 roku. Od początku uważany był za niebezpiecznego zawodnika na polskiej scenie politycznej, nikt jednak nie spodziewał się, że będzie on dążył do przeprowadzenia aż tak poważnych zmian. Udało mu się wyeliminować z gry Macierewicza, odsunąć na boczny tor Błaszczaka, ostro rywalizuje z Kamińskim, a także - jak podają media - nie chce przychylać się do głosu Tadeusza Rydzyka. Teraz w mediach pojawił się kolejny zaskakujący plan premiera - już wiadomo, kogo wkrótce będzie chciał się pozbyć z polskiej polityki.

Kogo chce się pozbyć Mateusz Morawiecki?

Mateusz Morawiecki od samego początku wydaje się żywo zainteresowany przejęciem władzy w partii Prawa i Sprawiedliwości. Wszystkie jego działania skierowane są na zdyskredytowanie najbardziej wpływowych nazwisk, które mogłyby mu zaszkodzić w dążeniu do celu, od dawna jednak poluje na jedną osobę, która może pozbawić go możliwości przejęcia tej niezwykle wpływowej funkcji. Media i specjaliści określają, że jedyną osobą, przez którą po wyborach parlamentarnych obecny premier może nie przejąć władzy w PiS, jest Zbigniew Ziobro. Nie jest tajemnicą, że Mateusz Morawiecki nie przepada za ministrem sprawiedliwości, a teraz wydaje się, że to właśnie jego obrał za swój następny cel do wyeliminowania w drodze do władzy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Mateusz MorawieckiMateusz Morawiecki ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Z tej strony go nie znaliśmyCzytaj dalej

Narastający konflikt między mężczyznami

Konflikt między mężczyznami widoczny jest od dawna, w ostatnim czasie natomiast szczególnie łatwo go zauważyć - najpierw powstaje nowelizacja ustawy o IPN w resorcie Ziobry, która stawia szefa rządu w bardzo złym świetle. Dalej minister sprawiedliwości radykalizuje wersje ustaw sądowych, przez co Mateusz Morawiecki ma kłopoty w Brukseli - ma to tragiczne skutki wizerunkowe. W pierwszym przypadku premier unieważnił ustawę w tajemnicy przed przeciwnikiem, w drugim niestety doszło już do kapitulacji w sporze o Sąd Najwyższy. Ostatecznie ciężko się dziwić, że premier może mieć dość ciągłych kłopotów związanych z Ziobro - z pewnością stanie on również na jego drodze do walki o bycie liderem PiS. Konflikt premiera z ministrem nie jest również dobry dla wizerunku partii rządzącej, nic więc dziwnego, że Prawo i Sprawiedliwość starało się ukryć tę sytuację najdłużej, jak było to możliwe.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Były człowiek Andrzeja Dudy szokuje. Prezydent zapadnie się pod ziemię
  2. Wstrząsające doniesienia ze Świątecznego Jarmarku we Francji! Są ofiary śmiertelne i ranni
  3. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
  4. Znaki zodiaku i ich poziom IQ. Które znaki są NAJINTELIGENTNIEJSZE?
  5. Wielki dramat Kaczyńskiego. Nadchodzi czarny dzień prezesa
TaśmyTaśmy, które wywołały polityczne trzęsienie ziemi w PolsceCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News