Morawiecki mówił o pedofilii. Nie wspomniał o księżach, za to zaatakował opozycję

Morawiecki mówił o pedofilii. Nie wspomniał o księżach, za to zaatakował opozycję Źródło: YouTube/PiS

Mateusz Morawiecki wzburzył internautów swoją wypowiedzią na dzisiejszym posiedzeniu sejmu dotyczącym zaostrzenia kar dla pedofilów. Za winnych zaistniałej sytuacji uznał opozycję, która - jak przekonywał - za czasów swoich rządów kryła ubeków i właśnie z tego powodu jego zdaniem księża dopuszczający się przestępstw na tle seksualnym nie zostali skazani.

Mateusz Morawiecki na dzisiejszych obradach dotyczących zmian w Kodeksie karnym, zdaniem wielu Polaków, posunął się za daleko. Od samego początku swojego przemówienia oskarżał opozycję o to, że nie zagłosowała za tym, aby prowadzić rejestr pedofili, choć zdaniem wrocławskiego sądu taki spis byłby "prawnym bublem".  Na takiej liście mogłyby zostać umieszczone nazwiska sprawców, którzy dopuścili się przestępstw po 2017 r., co mija się z celem, ponieważ ogromna część groźnych zbrodni zostało popełnionych przed tym rokiem. 

Mateusz Morawiecki wywołał oburzenie opozycji, został wyśmiany

Premier uznał jednak, że wstrzymanie się od głosowania w tej sprawie, jest wyrazem zakłamania polityków. Kolejne słowa, które padły z sejmowej mównicy zszokowały opozycjonistów. Otóż zdaniem Morawieckiego bohaterami reportażu Sekielskiego pt. "Tylko nie mów nikomu" byli członkowie SB i ta informacja miała zostać zatajona przez reżysera. Według polityka dowodzi to winy opozycji, która wówczas rzekomo kryła członków tej organizacji.

Oskarżone partie wskazały na brak logiki w tym rozumowaniu: gdyby było tak, jak twierdzi premier, SB musiałaby także mieć gigantyczną kontrolę i wpływy poza granicami naszego kraju. Bo jak inaczej wytłumaczyć wykorzystywanie seksualne przez księży w innych krajach? Jeden z polityków zauważył, że Morawiecki użył pseudoargumentu, ponieważ to nie duchowni znajdywali "haki" na SB, które pozwalały im ich szantażować, lecz odwrotnie. 

Ponadto uwagę internautów zwrócił fakt, że w czasie przemówienia z ust premiera prawie ani razu nie padło stwierdzenie na temat sytuacji w Kościele, nie użył nawet sformułowania "pedofil", posługiwał się za to takimi sformułowaniami jak "straszni ludzie", "sprawcy", "oprawcy". Nie skomentował także filmu Sekielskiego, choć wielu polityków wyraziło już swoją opinię na temat tego dzieła. 

Przypomniał także wypowiedź liberalnego posła Hartmana, w której ten miał zachwalać kazirodztwo, nie dopatrując się w nim nic złego. Tym samym chciał wskazać, że to nie PiS popiera dewiacje. W dalszej części mowy premier zachwalał politykę PiS-u. Zamiast o przypadkach bezkarnych księży pedofilów zaczął nawiązywać do 500 plus - zdaniem opozycjonistów było to dość nietaktowne. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU ZNAJDUJE SIĘ POD GALERIĄ:

PiS znalazł się między młotem a kowadłem - twierdzą internauci

Poparcie którym cieszy się Kościół ze strony PiS-u wywoływało złość u wielu Polaków - chcieli, aby nastąpił rozdział państwa i instytucji sakralnej. Przez ujawnione na nagraniu Sekielskiego skandale ta wściekłość na partię rządzącą jest jeszcze większa. Tym bardziej Polacy o takim światopoglądzie nie są w stanie przyjąć zapewnień Morawieckiego, że pedofilia pod jego rządami będzie surowo karana. Dopatrują się oni w deklaracjach tego typu hipokryzji. Ich niesmak budzi także to, że uchwalaniem nowych wyroków w tek kwestii ma zajmować się Stanisław Piotrowicz, który niegdyś bronił księdza wykorzystującego seksualnie dzieci. Zdaniem niektórych polityków przyczynił się nawet do uniewinnienia przestępcy, który został skazany dopiero wiele lat później. 

Zdaniem internautów PiS znalazł się teraz w trudnej sytuacji. Z jednej strony nie chce utracić poparcia Kościoła, a z drugiej nie może całkowicie zignorować społecznych nastrojów związanych z ujawnionymi przestępstwami. Uważają, że wypowiedź premiera jest tego najlepszym przykładem. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  2. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  3. Szokujące. TVN: Gwiazdor, którego kochały miliony kobiet okazał się mordercą, gwałcicielem i nekrofilem
  4. Niesamowite, piękne, cudowne. Oświadczenie Owsiaka do Krystyny Pawłowicz to najlepsza rzecz w internecie
  5. Roksana Węgiel znowu to zrobiła! Zszokowała strojem na Eurowizji, w telewizji tego nie pokazali
  6. Porażająca nagła śmierć z ostatniej chwili. Słynny aktor popełnił samobójstwo, oglądaliśmy go w hitach Polsatu i TVN

Źródło: NaTemat

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News