Morawiecki wyśmiewa opozycję! Użył porównania jak z przedszkola

Morawiecki wyśmiewa opozycję! Użył porównania jak z przedszkola Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Mateusz Morawiecki pełni obecnie jedną z najbardziej wpływowych politycznych funkcji w naszym kraju. Premier nie boi się więc używać mocnych słów, szczególnie w kontekście poczynań parlamentarnej opozycji. Tym razem działacz wyśmiał przeciwników w sposób naprawdę zaskakujący i zdecydowanie nieszablonowy.

Mateusz Morawiecki oraz jego współpracownicy z ramienia Zjednoczonej Prawicy są coraz częściej posądzani o próby wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Prezes Rady Ministrów odnosi się do podobnych oskarżeń niezwykle krytycznie, nie szczędząc gorzkich słów politycznym oponentom.

Czy PiS wyprowadzi Polskę z UE? Mateusz Morawiecki ujawnia

- To element topornej gry opozycji, by wzbudzać w Polakach obawy o naszą przyszłość w Europie. Kto mówi o wychodzeniu Polski z Unii Europejskiej, ten szkodzi Polsce. Im opozycja bardziej straszy rodaków, tym bardziej pokazuje swoją słabość i brak przekonującej oferty programowej dla Polaków - stwierdził premier stanowczo w rozmowie z PAP. - Nasza przyszłość w Europie jest pewna i dobra. Każdy, kto straszy wyjściem Polski z UE, jest tak samo poważny, jakby straszył terrorystów kredkami - dodał także polityk, którego porównanie zostało nazwane przez internautów iście... przedszkolnym.

Prezes Rady Ministrów złośliwie wyśmiał polityków opozycji po wyborach samorządowych

Co ciekawe, Mateusz Morawiecki zdecydował się także ostro skomentować sytuację, która zapanowała w naszym kraju po wyborach samorządowych 2018. Podmiotami, które ponownie zostały przez niego bardzo stanowczo i kąśliwie skrytykowane, były oczywiście partie opozycyjne. - Pół żartem, pół serio można powiedzieć, że jak na razie to mamy do czynienia raczej z innym "wyjściem" - jest to wyjście Platformy i Polskiego Stronnictwa Ludowego z wielu powiatów i sejmików. Bo bardzo wielu polityków tych ugrupowań musi szukać sobie nowego zajęcia - stwierdził przewrotnie Mateusz Morawiecki, dając upust politycznej złośliwości.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jak wynika z zapewnień premiera, groźby dotyczące wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej przez polityków Prawa i Sprawiedliwości są całkowicie niezgodne z prawdą. Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy utrzymują, iż opozycja chce jedynie wzbudzić tym sposobem strach w wyborcach, którzy wciąż zdają się darzyć większą sympatią ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego, o czym świadczyć mogą wyniki wyborów samorządowych poza największymi miastami. Największą porażką PiS w elekcji okazała się prawdopodobnie Warszawa, gdzie kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki przegrał z Rafałem Trzaskowskim już w pierwszej turze.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Macierewicz będzie miał poważne problemy? Tego mu jeszcze nie zrobili!
  2. Kocięta bez matki mają szansę? Sadysta im jej nie dał, zamroził je żywcem
  3. Córka Kaczyńskiej opublikowała niesamowicie prywatne zdjęcia. Mama będzie wściekła?
  4. Fryzury do pociągłej twarzy i długiego nosa? Co powinnaś wybrać?
  5. Bronisław Komorowski właśnie upokorzył Andrzej Dudę! PiS prosi go o zmianę zdania
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News