Mateusz Morawiecki
Fot. YouTube
Patryk Przybyłowski - 16 Września 2018

Morawiecki publicznie skłamał. Natychmiastowo mu to wytknęli

Mateusz Morawiecki na przestrzeni ostatnich dni bardzo aktywnie podróżuje po Polsce. W związku z nadciągającymi wyborami samorządowymi, premier odwiedza przeróżne miejscowości na terenie całego kraju i chwali się, jak dobrym gospodarzem jest Prawo i Sprawiedliwość. Szkoda tylko, że podczas wystąpień premierowi zdarza się jawnie okłamywać wyborców.

Mateusz Morawiecki bardzo mocno lubi się chwalić dokonaniami jego rządu. W swoich przemówieniach nie raz porównuje osiągnięcia Prawa i Sprawiedliwości do czasów, w których władzę sprawowała Platforma Obywatelska. Nie inaczej było na jego wystąpieniu w Świebodzinie. Zwracając się do mieszkańców premier zdecydował się bardzo poważnie nagiąć rzeczywistość i po prostu zanegować fakty.

Mateusz Morawiecki okłamał wyborców?

Premier Morawiecki gościł ostatnio na otwarciu nowego 33-kilometrowego odcinka drogi S3 łączącego Nową Sól z Kaźmierzowem. Podczas otwarcia nie zabrakło oczywiście szczycenia się tym, jak bardzo doganiamy zachodnie wzorce. Jednak punkt kulminacyjny przemówienia Mateusza Morawieckiego miał nastąpić w Świebodzinie. Na spotkaniu z mieszkańcami premier zachwalał szybkość z jaką obecny rząd modernizuje Polską infrastrukturę drogową. Powiedział również, że PiS robi to, czego nie robiła Platforma. - Nasi poprzednicy mówili: budujmy nie politykę, tylko drogi i mosty. Pamiętacie coś takiego? Nie było ani dróg, ani mostów - zwrócił się do mieszkańców premier. Problem w tym, że słowa Morawieckiego nie mają pokrycia w rzeczywistości. Za czasów rządów Platformy Obywatelskiej przybyło m.in. niemalże 900 km autostrad i 1200 km dróg ekspresowych. - Premier Morawiecki kłamie. Sieć autostrad w latach 2008-2015 wydłużyła się o ok. 900 km, a dróg ekspresowych o ponad 1,2 tys. km. Zbudowano lub zmodernizowano 8,5 tys km dróg lokalnych. Łatwo to sprawdzić. PiS rządzi kłamstwem i bezprawiem - napisał na Twitterze Tomasz Siemoniak, były minister w rządzie PO. Zdecydowanie dobitniej sprawę skomentował Radosław Sikorski. - Naprawdę nie było dróg? Co za wredny kłamca - skwitował były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Internauci oburzeni kłamstwem premiera

Słowa premiera dziwią tym bardziej, że raczej nie mógł zakładać, że przejdą one bez echa. Internauci błyskawicznie zaczęli wytykać premierowi minięcie się z prawdą. - Czy oprócz drogi dojazdowej do domu Beaty Szydło oni coś popełnili w tym zakresie? Czy tylko otwierają drogi zakontraktowane w czasach gdy: przez 8 lat Polcy i Polaki - możemy przeczytać na Twitterze. - Czekamy Kłamteusz aż w końcu coś wybudujecie, a nie tylko wbijecie szpadel w coś, co buduje się już od dawna dzięki poprzednikom. Przecinanie wstęg też się nie liczy jako budowanie - dodaje kolejny internauta. - Panie nie dość, że pan kłamiesz, to jeszcze kłamiesz wyjątkowo głupio. Wstyd trochę mieć takiego kłamliwego i durnego premiera - wybrzmiewa kolejny głos w dyskusji.ZOBACZ TAKŻE
  1. Krystyna Pawłowicz w oparach absurdu. Miesza Chopina do polityki
  2. Andrzej Duda ma dość! Prezydent zdradza swój sekret
  3. Mocne oskarżenia Holland wobec Dudy. „III wojna światowa jest realna”
Jarosław Kaczyński uśmiechnięty10 niezwykle wpływowych polityków, którzy nigdy nie wzięli ślubu [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
januszko2Ku pamięci: Straciliśmy ich pod Smoleńskiem [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News