Niepokojące doniesienia mediów. Ojciec Morawieckiego ma raka?

Niepokojące doniesienia mediów. Ojciec Morawieckiego ma raka? Źródło: youtube

Mateusz Morawiecki musiał ciężko przeżyć informację o stanie zdrowia swojego ojca. Podczas trzydniowego pobytu Kornela Morawieckiego w szpitalu cała Polska czekała z niepokojem na pierwsze informacje. Wiemy już, jak się czuje. Doniesienia mediów są jednak tragiczne.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził ojca w szpitalu tuż przed zabiegiem i spędził tam kilkadziesiąt minut. Gdy znany opozycjonista i były marszałek Sejmu zgłosił się do szpitala, narzekając na silny ból brzucha, nic nie wskazywało na to, że sytuacja może być znacznie poważniejsza. Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł Super Express wynika, że u Kornela Morawieckiego wykryto raka trzustki i konieczne było natychmiastowe wykonanie zabiegu ratującego życie marszałka. Jeden z przyjaciół marszałka wyznał, że "Kornel miał od dawna problemy z trzustką" i ma nadzieję, iż "nie ma tylko żadnych przerzutów". Sam Kornel Morawiecki nie chciał ujawniać szczegółów, mówiąc jedynie, że "czeka go dość poważny zabieg na organach wewnętrznych w jamie brzusznej" i prosi o wsparcie oraz modlitwę. Dziś media przekazały niestety, że do przymusu przeprowadzenia operacji miała doprowadzić choroba nowotworowa polityka. Lekarze zdecydowali, że konieczna jest operacja, która odbyła się w środę. Dziś już wiemy, że rozpoczęła się przed południem i trwała trzy godziny. Zakończyła się pozytywnie.  

Już po zabiegu. Mateusz Morawiecki dodawał mu otuchy.

Operacja odbyła się w szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie i przeprowadził ją znany transplantolog, specjalista chirurgii ogólnej. Tuż przed zabiegiem Kornela Morawieckiego odwiedziły dzieci i rodzina, aby podtrzymać go na duchu. Córka Anna Morawiecka czuwała nad nim w tych trudnych chwilach. Sam Kornel Morawiecki, pomimo swojego trudnego stanu starał się uspokoić opinię publiczną: - Wierzę, że wszystko będzie dobrze. Trzymajcie kciuki. Trochę przypadkowo zostało to zdiagnozowane - mówił jeszcze we wtorek. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM: Ze wszystkich stron napływały słowa otuchy i dobre życzenia. Między innymi ze strony Jarosława Porwicha, klubowego kolegi z partii Wolni i Solidarni: - Kornel zrobił bardzo wiele dla Polski, ale musi wrócić, bo dużo jest jeszcze do zrobienia! - słyszeliśmy. Z kolei profesor Marek Dulik, jeden z najwybitniejszych specjalistów chirurgicznego leczenia raka trzustki stwierdził, że "był to ciężki zabieg jeden z najcięższych zabiegów". Słowa lekarza świadczą tylko o powadze sytuacji. Na szczęście lekarze są zadowoleni z przebiegu operacji i zaznaczają, że ojca obecnego premiera czekać będzie jeszcze rekonwalescencja. Sam marszałek jest w dobrej formie. Według wstępnych prognoz ze szpitala wyjdzie za kilkanaście dni. Póki co Kornel Morawiecki przebywa w szpitalu, gdzie towarzyszą mu najbliżsi. WIĘCEJ INFORMACJI NA PIKIO.PL
  1. Violetta Villas miała wiele SEKRETÓW, ale TEGO nikt się nie spodziewał! Prawda wbije was w fotel! 
  2. Kim jest mąż Oli Kwaśniewskiej? Nie każdemu spodoba się to, jak ZARABIA na życie
  3. Piotr Gliński pokazuje środkowy palec! Co za wpadka ministra kultury
  4. Magdalena Adamowicz zaangażuje się w politykę? Wszystko by kontynuować dzieło męża
  5. Przez niedziele handlowe oni tracą najwięcej? Nie uwierzysz, kto odnotował gigantyczne spadki
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News