Morawiecki już się z tym nie kryje. Zadrwił z wyborców na ich oczach
Bartłomiej Chudy - 3 Grudnia 2018

Morawiecki już się z tym nie kryje. Zadrwił z wyborców na ich oczach

Mateusz Morawiecki i najważniejsi politycy PiS wzięli udział w wielkiej imprezie z okazji 27 lat istnienia Radia Maryja. Na rocznicy rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka w pierwszych rzędach stawili działacze mający za sobą obyczajowe skandale. Wyborcy mogą być w szoku, ale jak widać "obyczajówki" nie szkodzą. Zwłaszcza w partii, której z kościołem jest wyjątkowo po drodze.

Mateusz Morawiecki kieruje polityką rządu przez co jego aktywność, wybory i środowisko poddawane są szczególnej wnikliwej ocenie.

Święto katolickiej rozgłośni, a w pierwszych rzędach... rozmodleni skandaliści obyczajowi

Udział w rocznicy istnienia Radia Maryja przebiegał w nurcie katolicko-patriotycznym. Śmietanka PiS śpiewała pieśni religijne, nie obyło się też bez modlitwy. Nie od dziś wiadomo, że partii rządzącej jest po drodze z instytucją Kościoła. A przy okazji z biznesowym imperium ojca Tadeusza Rydzyka. Rocznicę istnienia jego rozgłośni celebrowali również ministrowie Joachim Brudziński (MSWiA), Mariusz Błaszczak (MON), Beata Kempa (KPRM). W pierwszych rzędach reporterom udało się upatrzyć polityków PiS, którzy z wartościami prezentowanymi oficjalnie przez partię, mają niewiele wspólnego. Chodzi o posła Łukasza Zbonikowskiego i senatora Waldemara Bonkowskiego. Obaj mają za sobą afery na tle obyczajowym, które - mimo jasnej linii światopoglądowej PiS - nie skończyły się dla nich usunięciem z partii. Wręcz przeciwnie. Stale zajmują wysokie stanowiska, prezentując się na uroczystościach tuż za premierem i ministrami. Zdaniem Polaków rodzi to poważne wątpliwości w wiarygodność partii.

Mateusz Morawiecki i PiS niespójne wizerunkowo. Czy coś z tym zrobią?

Serwis O2.pl przypomina dziś historię posła Zbonikowskiego. Jego żona wyznała, że zrobił on z niej "element swego wizerunku doskonałego polityka prawicy". - Od początku mnie oszukiwał. Umieszczał nasze wspólne zdjęcia z dzieckiem na swoich plakatach wyborczych i w tym samym czasie zdradzał ze stażystką. Nazywał mnie "krową" Upokarzał, poniżał, wyśmiewał. A jednocześnie chodził na pielgrzymki do Częstochowy, jeździł na zloty Radia Maryja - mówiła Zbonikowska. Główny zainteresowany odpowiadał na jej zarzuty. - Słyszy się często, że kobiety tak robią przeciwko swym mężom. Człowiek nie uświadamia sobie nawet jak nienawiść i pazerność zaślepia kobietę, dla której nie liczy się nic, nawet przyszłość dzieci. Dopiero wtedy mąż poznaje prawdziwe oblicze kobiety, z którą spędził kilka lat życia i z którą ma dzieci – mówił.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Andrzej Duda FixedAndrzej Duda został rozszyfrowany! Sekrety wyglądu prezydentaCzytaj dalej

Wyrzuceni powrócili na łono partii

Obyczajowy skandal nie poszedł jednak w niepamięć. Polityk został wyrzucony z klubu PiS, ale koniec końców do niego wrócił. Słuch po aferze obyczajowej jednak pozostał. Dziś jest kolejną z rys wizerunku polityka, ale i partii, która odwołuje się do konserwatyzmu i wierności małżeńskiej. Podobna historia dotyczyła senatora Waldemara Bonkowskiego. - Mój mąż ma dwa oblicza. Głosi swoje piękne hasła "Bóg, Honor, Ojczyzna i Rodzina”. Tą rodziną miałam być ja, ale on uczynił z partii rodzinę – cytuje rozmowę byłej żony polityka "Duży Format". Bonkowska odeszła od męża na wiosnę 2014 roku. W sieci można przeczytać m. in. że była "szarpana, popychana i straszona szpitalem". Senator zaprzeczył tym relacjom. - Sama ode mnie odeszła, wyprowadziła się. Nie stosowałem żadnej przemocy – to są absurdalne argumenty. Same kłamstwa. Opowieści niezrównoważonej emocjonalnie kobiety – tłumaczył. Dodajmy, że w tym roku autorem największej obyczajowej afery był poseł Stanisław Pięta. Również i w jego przypadku sprawa rozeszła się po kościach, mimo kolejnych kompromitujących publikacji jego kochanki.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Morawiecki nie wiedział, gdzie ma podziać wzrok! W takich opałach jeszcze nie był
  2. Brakuje już słów! Morawiecki odleciał podczas mszy
  3. Zamykają je żywcem w "grobach". Później wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Ile zarabia Chodakowska? Zarobki ma jak z kosmosu
O. Rydzyk - dofinansowaniaIle o. Rydzyk dostaje od państwa? Te kwoty WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIECzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News