Morawiecki o wyborczych obietnicach PiS. "Mamy wszystko przemyślane i przeliczone"

Morawiecki o wyborczych obietnicach PiS. "Mamy wszystko przemyślane i przeliczone" Źródło: Wikipedia

Mateusz Morawiecki ma okazję zostać premierem, pod wodzą którego przeprowadzone zostaną ważne dla Polaków zmiany. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało wiele nowych projektów, a prezes Rady Ministrów zapewnia, że wszystkie z nich są przemyślane.

Mateusz Morawiecki może zostać zapamiętany jako premier, za rządów którego przeprowadzono ważne dla państwa reformy. Niektóre z nich zostały zapowiedziane przez Prawo i Sprawiedliwość na ostatniej konwencji partii. Polacy podzielili się w związku z zapowiadanymi zmianami. Jedni chwalą udogodnienia, inni twierdzą, że kraju obecnie na nie nie stać.

Sam polityk zapewnia, że partia dokładnie zastanowiła się nad możliwością przeprowadzenia tak istotnych w naszym życiu zmian. Mateusz Morawiecki zapewnia, że PiS uważnie przyjrzał się plusom i minusom reform, jednak ostatecznie podjął decyzję o wprowadzeniu ich w życie. Kiedy możemy się tego spodziewać?

Mateusz Morawiecki zapowiada zmiany

Wyborcze obietnice Prawa i Sprawiedliwości zostały ostatnio zapowiedziane przez samego Jarosława Kaczyńskiego. Przewodniczący partii rządzącej zwrócił uwagę na problemy, jakie obecnie odczuwają Polacy, a także na to, że jego ugrupowanie robi wszystko, co tylko może, by temu zaradzić. Poznaliśmy pierwsze plany PiS-u na kampanię wyborczą.

Jak się okazuje, czekać nas może choćby powiększenie programu 500 plus na pierwsze dziecko, co z pewnością zadowoli wielu beneficjentów programu. Rząd chce również odbudować komunikację lokalną, wspierając PKS-y oraz prywatne firmy transportowe. Ma to pozwolić na lepsze połączenie mniejszych miast z większymi skupiskami ludności.

Mateusz Morawiecki o rozpoczęciu zmian

Premier wypowiedział się na temat terminu wprowadzenia zmian. Jak twierdzi prezes Rady Ministrów, ustawy mają pojawić się w Sejmie już tej wiosny. Program dotyczący rozwoju komunikacji może ruszyć już w kwietniu, jak twierdzi premier. Niewiele później ruszyć ma także wsparcie projektu 500 plus dla pierwszego dziecka, bowiem skorzystać będzie można z niego najprawdopodobniej od 1 lipca. Jeśli chodzi o tajemniczy projekt Emerytura plus dotyczący pieniędzy dla najstarszych obywateli, to ruszyć ma on już w maju.

Jak zapowiadał polityk, roczny koszt utrzymania zapowiadanych zmian wyniesie około 40 miliardów złotych. Morawiecki wypowiedział się o reformach w TVP Info.

- Mamy wszystko przemyślane i przeliczone. To są duże programy, ale mają też zadanie inwestycyjne - przyznał Mateusz Morawiecki.

źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł