Z ostatniej chwili: Wiemy, czy matury się odbędą. Oficjalne przemówienie Mateusza Morawieckiego

Z ostatniej chwili: Wiemy, czy matury się odbędą. Oficjalne przemówienie Mateusza Morawieckiego Źródło: youtube.com/Telewizja Republika

Mateusz Morawiecki wygłosił oficjalne przemówienie dotyczące tegorocznych matur. Egzaminy już za pasem, a uczniowie nadal nie wiedzieli, czy uda im się do nich przystąpić. Przemowa premiera rozwiała wszelkie wątpliwości.

Mateusz Morawiecki postanowił nie trzymać dłużej w niepewności tegorocznych maturzystów ani ich rodziców. W swojej przemowie udzielił odpowiedzi na jedno z najbardziej nurtujących pytań, jakie dręczą wszystkich licealistów: czy będą mogli napisać maturę? Premier przygotował dla nich ostateczną odpowiedź.

Mateusz Morawiecki wyjawia, jak będzie wyglądać sytuacja z maturami. Nie ma żadnych wątpliwości

Matura jest jednym z najważniejszych egzaminów, jaki musi zaliczyć każdy młody Polak. W tym roku do stresu związanego z nauką i treścią arkuszy doszła jeszcze jedna obawa: czy mimo strajku nauczycieli matury się odbędą? Przykład egzaminów kończących naukę w gimnazjum oraz w podstawówce pokazały, że komplikacji może być bardzo dużo.

Mateusz Morawiecki postanowił wygłosić oficjalne przemówienie dotyczące trudnej sytuacji uczniów. Polityk doskonale rozumie, jak muszę się czuć nastolatkowie, którzy nie są pewni swojego losu.

- Możemy być po różnych stronach tego protestu, ale większość z nas kiedyś, kiedy zakwitły kasztany, przystępowała do matur i pamięta jaki to był stresujący czas, dlatego nie mogliśmy sobie pozwolić i nie możemy sobie pozwolić na to, żeby była jakakolwiek niepewność dla maturzystów, jeśli chodzi o możliwość zdawania egzaminów - powiedział.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oficjalne słowa premiera o tegorocznych maturach. Uczniowie już nie muszą się zastanawiać

Mateusz Morawiecki stwierdził, że nie zaklasyfikowanie uczniów z powodu strajku nauczycieli jest dla niego czymś niedopuszczalnym. Przekazał tez informację o przegłosowaniu ustawy maturalnej oraz podkreślił, że państwo bierze na siebie odpowiedzialność za najważniejsze cele, a w tym przypadku są nim uczniowie.

-  Drodzy maturzyści, mogę zapewnić: matury się odbędą - oznajmił.

To wielka ulga dla wszystkich uczniów, którzy cały rok uczyli się, aby na początku maja wypaść jak najlepiej. Wiedzą, że cały ich trud nie poszedł na marne, a do tego rekrutacja na studia nie powinna zostać opóźniona.

Mateusz Morawiecki zaznaczył także, że wciąż ma nadzieję na obrady przy okrągłym stole. Uważa, że kompromis wciąż jest możliwy i nie odwołuje spotkania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska jak Agata Duda? Aktorka wygląda niemal identycznie!
  2. Córki Hanny Lis to prawdziwe piękności. Julia i Ania mogłyby zostać gwiazdami!
  3. Jackowski ma złe wiadomości dla Polaków. Plany na majówkę dla wielu legły w gruzach
  4. Media dotarły do szczegółów upojnej nocy partnera śp. Przybylskiej. Sceny, jak z "50 twarzy Greya"
  5. Właśnie ujawniono, jak wygląda syn Kaczyńskiej. Internautom aż opadły szczęki
  6. 17 lat temu zmarł najśmieszniejszy aktor "Kiepskich". Dziś prawie nikt nie wie, gdzie jest grób artysty

Źródło: Gazeta PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News