Mateusz Morawiecki został dziś wieczorem wezwany do Pałacu Prezydenckiego w trybie natychmiastowym. Szef rządu rozmawiał z Andrzejem Dudą o Marszu Niepodległości. Wiemy już, jak zakończyło się pilne spotkanie na szczycie władzy.

Mateusz Morawiecki został wezwany do Belwederu z powodu zakazania przez Hannę Gronkiewicz-Waltz organizacji Marszu Niepodległości. Manifestacja została przez nią uznana za wydarzenia niegodne polskiej stolicy.

Pomimo zakazu organizatorzy i wielu uczestników zapowiedziało, że nie rezygnują ze swoich zamiarów i są gotowi na starcia z policją. Sprawa stała się na tyle poważna, że wymagał natychmiastowej konsultacji Prezydenta RP i Prezesa Rady Ministrów.

Wiemy, o czym Mateusz Morawiecki rozmawiał z Andrzejem Dudą

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Błażej Spychalski, rzecznik Andrzeja Dudy odpowiedział na pytania dziennikarzy. Znamy już postanowienia prezydenta i premiera ws. Marszu Niepodległości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda został rozszyfrowany! Sekrety wyglądu prezydenta

Rzecznik Prezydenta RP ogłosił, że Andrzej Duda pomaszeruje we wspólnym marszu ze środowiskami kombatanckimi. Zostanie zorganizowany organizowany przez rząd RP i objęty patronatem przez Pałac Prezydencki. Będzie miał charakter uroczystości państwowych i przejdzie trasą wytyczoną wcześniej dla Marszu Niepodległości. Decyzji nie konsultowano ze środowiskami narodowymi.

Organizowany przez władze marsz rozpocznie się o tej samej godzinie i w tym samym miejscu, co Marsz Niepodległości, którego uczestnicy zapowiedzieli stawiennictwo pomimo wydanego przez stołeczny ratusz zakazu. Może to doprowadzić do precedensowej i zarazem groteskowej sytuacji, w której wydarzenie prezydenta i premiera sprawi ogromne problemy przybyłym na miejsce policjantom.

Informacja o manifestacji pojawiła się w atmosferze skandalu i zaostrzonej walki pomiędzy różnymi stronnictwami politycznymi. Co gorsza, pragnący wyjść 11 listopada na ulice Warszawy narodowcy, zapowiedzieli już gotowość do starć z siłami porządkowymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakaz Marszu Niepodległości jest NIEWAŻNY? Zaskakujące doniesienia
  2. Tusk właśnie podjął decyzję życia! Europa w szoku, Kaczyński zamarł
  3. Papież Franciszek komentuje 11 listopada w Polsce! Apel do polskich władz
  4. NIESAMOWITE! PSIAK ADOPTOWAŁ WYJĄTKOWE I NIETYPOWE ZWIERZĄTKO
  5. Znaki zodiaku powiedzą ci, z kim stworzysz najsilniejszą PRZYJAŹŃ

Czy weźmiesz udział w Marszu Niepodległości 2018?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Czym jeździ Andrzej Duda? Imponujące! Auta światowych przywódców

źródło: TVN24