Mateusz Morawiecki
Fot. Flickr/Kancelaria Premiera
Wiadomości Pikio - 29 Grudnia 2018

Ile pieniędzy ma Morawiecki?! Śpi na forsie

Mateusz Morawiecki jest bez wątpienia jednym z najbogatszych polskich polityków. Na stanowisku prezesa Rady Ministrów nie może bowiem narzekać na niskie zarobki, a jego poprzednie stanowiska także umożliwiły mu zgromadzenie pokaźnych oszczędności. Jaki majątek posiada polski premier?

Mateusz Morawiecki w polityce osiągnął naprawdę bardzo wiele. Pełnił już między innymi stanowisko ministra we wpływowym resorcie, a dziś stoi na czele całego rządu z ramienia Zjednoczonej Prawicy, ciesząc się gigantycznym zaufaniem Jarosława Kaczyńskiego. Jak więc nietrudno się domyślić, jego majątek należy do naprawdę ogromnych. Co możemy znaleźć w jego ostatnim oświadczeniu majątkowym na dzień 31 grudnia 2017 r.?

Ile ma na koncie Mateusz Morawiecki? Ogromny majątek polskiego premiera

Premier jest właścicielem domu z zabudowaniami gospodarczymi oraz letniskowymi o powierzchni ok. 150 m2 na działce mierzącej 0,46 ha. Należy do niego także mieszkanie wielkości 72,4 m2 z miejscem garażowym warte 546.121 zł. Dodatkowo wszedł w posiadanie domu o powierzchni 100 m2 na działce o powierzchni 3100 m2 (plus zabudowania gospodarcze) z dokupioną współwłasnością działki przy wyłączności dysponowania ok. 300 m2. Obywateli może bez wątpienia zaskoczyć rubryka ze środkami pieniężnymi zgromadzonymi przez prezesa Rady Ministrów w walucie polskiej. Jak się bowiem okazuje, Mateusz Morawiecki zaoszczędził łącznie... 6.536.400 zł. Wśród mienia ruchomego premier wymienił zabudowę kuchenną wartą ok. 60.000 zł oraz meble za ok. 62.000 zł i ok. 39.000 zł. Poza tym jest posiadaczem 50% szeregówki o powierzchni ok. 180 m2 na działce mierzącej ok. 400 m2 i działki rolnej wielkości ok. 2 ha. Do tego doliczyć należy akcje BZ WBK w liczbie 3857 (plus akcje określone kwotowo w wysokości do 350.000 zł). Co ciekawe, w oświadczeniu majątkowym Morawieckiego widnieje także niemała pożyczka dla jego siostry w wysokości 300.000 zł.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jan Paweł IIJan Paweł II w ostatnich chwilach życia. 9 zdjęcie będzie prawdziwym wstrząsem dla KatolikówCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki: ile ma pieniędzy? Premier zgromadził gigantyczny majątek

Jak więc widać, majątek polskiego premiera jest naprawdę ogromny i robi na obywatelach wielkie wrażenie, powodując czasem skrajne emocje. Swój wpływ miał na to oczywiście fakt, iż przed pracą polityczną Mateusz Morawiecki zasiadał na wysokich stołkach w gigantycznym banku, gdzie jego pensja musiała być wręcz niebotyczna. Poza tym pełnienie funkcji szefa resortów, a później także prezesa Rady Ministrów bez wątpienia zapewniło mu wysokie dochody, którymi dziś może dysponować, inwestując według własnego uznania. Jak pokazuje historia, Morawiecki "wkłada" oszczędności głównie w nieruchomości.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda otrzymał bardzo bolesny cios. Jeszcze nikt go tak nie wyśmiał
  2. Joanna Kulig: siostra gwiazdy również jest aktorką! Są bardzo podobne
  3. Wyznanie Morawieckiego doprowadziło Polaków do szału! Tego mu nie wybaczą
  4. Pola Raksa dziś zachwyca jak dawniej! Ma prawie 80 lat
  5. ZUS ma dobrą informację! Od 1 stycznia wielkie zmiany
Prezes PiSJarosław Kaczyński doświadczył w życiu wielu tragedii. Te są szczególnie bliskie jego sercuCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News