Chcą zlinczować Morawieckiego! "Zbezcześcił pamięć Powstańców"

Chcą zlinczować Morawieckiego! "Zbezcześcił pamięć Powstańców"

Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z gigantyczną krytyką ze strony zwolenników krajowej opozycji. W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego premier nie skupił się bowiem w pełni na uczczeniu pamięci ofiar tych wstrząsających zdarzeń. Zamiast tego złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą... prezydenturę Lecha Kaczyńskiego. 

1 sierpnia 2018 roku obchodzimy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zryw ten był najważniejszym i najbardziej symbolicznym wystąpieniem zbrojnym skierowanym przez ludność stolicy w niemieckiego okupanta.

Mateusz Morawiecki zaskoczył obywateli w niezwykle ważnym dla nich dniu

Nikogo nie dziwi więc fakt, iż uroczystość ta obchodzona jest z wielkimi honorami. Najważniejsze postaci w państwie, w tym prezydent oraz premier, pojawiają się w kluczowych dla Powstania miejscach, gdzie składają kwiaty oraz spotykają się z tymi, którym udało się przetrwać zryw. Jak się jednak okazuje, premier Mateusz Morawiecki postanowił nieco odbiec od planu skupiającego się wyłącznie na pamięci o wydarzeniach z 1944 roku. Złożył bowiem kwiaty pod tablicą poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu, o czym bardzo szybko poinformowała jego kancelaria.

Reakcja wyborców na zaskakujące plany premiera

Zwolennicy opozycji stanowczo skrytykowali działania szefa Rady Ministrów. Zarzucili mu, że po raz kolejny stara się wpleść motyw smoleński w każdego rodzaju obchody. Uznali także, iż nie wypada stawiać Kaczyńskiego na równi z warszawskimi powstańcami. Co ciekawe, wyborcy Prawa i Sprawiedliwości bardzo szybko stanęli po stronie premiera. Zaznaczyli bowiem, że to właśnie prezydent Kaczyński był twórcą Muzeum Powstania Warszawskiego przy ulicy Grzybowskiej. Mateusz Morawiecki Fot. Twitter/Kancelaria Premiera

ZOBACZ TAKŻE: Ogromny kryzys u pary prezydenckiej. Desperackie zachowanie Dudy

ZOBACZ TAKŻE: Zginęło 16 posłów i senatorów. Sejm upamiętnia ofiary PW

ZOBACZ TAKŻE: Opowieść 104-letniego powstańca wyciska łzy z oczu. To trzeba zobaczyć

Mateusz Morawiecki Fot. Wikipedia Mateusz Morawiecki Fot. Flickr/Kancelaria Premiera Następny artykuł