Kulisy spotkania Morawieckiego z opozycją. Jest rozdźwięk z Ziobrą

Kulisy spotkania Morawieckiego z opozycją. Jest rozdźwięk z Ziobrą

Mateusz Morawiecki w piątkowy wieczór spotkał się z szefami klubów i kół poselskich. Teraz wychodzą na jaw kulisy tego spotkania, jedną z osób, które zabrały w tej sprawie głos, jest Sławomir Neumann.

Mateusz Morawiecki przez wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich tygodniach, został postawiony pod ścianą. Podczas piątkowego spotkania z politykami innych frakcji poruszanych było wiele tematów, a kulisy tego wydarzenia zdradził poseł PO Sławomir Neumann. Według polityka widoczny jest wyraźny rozdźwięk pomiędzy Morawieckim i Zbigniewem Ziobrą.

Mateusz Morawiecki: Kulisy spotkania z politykami innych partii

Sławomir Neumann podkreślił, że bez wątpienia pozytywną kwestią piątkowego spotkania był fakt, że rodzinie Pawła Adamowicza został przyznany pełnomocnik, który będzie pełnił funkcję oskarżyciela posiłkowego. Inne szczegóły ze spotkania zdradził w rozmowie z dziennikarzami polityk Platformy Obywatelskiej. - Szedłem na nie z nadzieją, aby porozmawiać o tym, co było. Pozytywem na pewno jest sprawa pełnomocnika przy śledztwie dla rodziny Pawła Adamowicza, który zostanie oskarżycielem posiłkowym. Ta osoba będzie pomagała przy dochodzeniu i patrzyła na ręce - mówił Sławomir Neumann. Kolejna poruszaną sprawą podczas spotkania było wznawianie spraw wobec osób atakujących pokojowe przemarsze, zaszczuwania oraz hejtowania. Poseł podkreślił, że będą dostarczać materiały dotyczące tych spraw premierowi. Jednocześnie podkreśla, że widać w tym temacie duży rozdźwięk pomiędzy Mateuszem Morawieckim i Zbigniewem Ziobro. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Wszystko inne to są tylko słowa. Kolejnym testem będzie wznowienie spraw ataków na ludzi protestujących w marszach pokojowych czy zaszczuwanie osób przez hejterów. Będziemy przekazywać materiały na ten temat premierowi. Prokuratura musi wznowić śledztwo w tych sprawach. Widać rozdźwięk w tej kwestii między Zbigniewem Ziobrą a Mateuszem Morawieckim - dodaje polityk. Kolejną kwestią poruszaną była telewizja TVP, jednak w tym zagadnieniu istnieje gigantyczne poróżnienie pomiędzy aktualnym rządem a opozycją. Polityk PO podkreślił w swojej wypowiedzi, że w kwestii ostatnich wydarzeń obwiniają TVP, jednak jego stanowisko zostało bardzo szybko zamknięte przez Ryszarda Terleckiego, który broni stacji. - Obwiniamy TVP za ich reakcję. Pod tym względem nie ma współpracy i zgody. Sprawę zamknął wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, który powiedział, że telewizja publiczna jest wyjątkowo pluralistyczna i dobrze przekazuje rzeczywistość - kontynuuje poseł. Obecni na spotkaniu politycy wskazywali, że premier powinien racjonalnie przemyśleć tematy rozmowy. W ocenie wielu, został podstawiony pod ścianą. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Nieoczekiwana dymisja w rządzie PiS. Oficjalny powód: „Względy zdrowotne”
  2. Marek Suski się broni. W aferę wciąga Lewandowskiego
  3. Wiceszef PO ostro atakuje Biedronia. „Do walki z PiS potrzeba twardzieli”
  4. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
  5. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz?Tego się po niej NIKT nie spodziewał
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News