Człowiek Morawieckiego podał się do dymisji. Znamy nieoficjalne powody

Człowiek Morawieckiego podał się do dymisji. Znamy nieoficjalne powody Źródło: screen youtube.com/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki odwołał kolejnego ze swoich ludzi. W mediach pojawiły się nieoficjalne powody podjęcia decyzji przez przedsiębiorcę.

Mateusz Morawiecki przeprowadził już wiele zmian zarówno w rządzie, jak i instytucjach mu podległych. Teraz do dymisji podał się człowiek, który został powołany na swoją funkcję przez premiera. Co więcej, jego odejście zostało zaakceptowane, a w mediach pojawiają się już pierwsze doniesienia, o przyczynach podjęcia decyzji przez przedsiębiorcę. Wedle nich oddział kierowany przez Piotra Serafina miał poważne problemy z finansowaniem programu stabilizacji cen jabłek. Mimo że ministerstwo rolnictwa podało informację o niewypłacaniu należnych kwot, okazuje się, że to właśnie działania mężczyzny mogły mieć związek z samym działaniem instytucji.

Mateusz Morawiecki stracił kolejnego człowieka

Piotr Serafin od lipca 2018 roku pełnił funkcję dyrektora KOWR, czyli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Mężczyzna został powołany na to stanowisko przez samego Mateusza Morawieckiego. Jednak Serafin 5 marca złożył oficjalną rezygnację, a ta została zaakceptowana.

Wedle pierwszych informacji powodem odejścia Piotra Serafina był fakt, że KOWR zalegało z wypłatami pieniędzy dla skupów jabłek, mimo że wedle ministerstwa rolnictwa nie było już ku temu żadnych powodów. KOWR udziela gwarancji kredytowej i czuwa nad przebiegiem skupu owoców przeprowadzanym przez firmę Eskimos.

Spółka przejęła od punktów skupu aż 200 tysięcy ton jabłek, ale nie zrealizowała płatności na czas. Przez to punkty skupu czekają na należne im pieniądze jeszcze od grudnia. Kredyty mają być udzielane przez BOŚ Bank, ale jak na razie jeszcze żadne pieniądze nie zostały wypłacone. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pierwsze przelewy miały wyjść w piątek 1 marca, ale tak się nie stało. Niedotrzymanie swoich zobowiązań miało stanowić powód oddania się do dymisji Piotra Serafina. Nie da się ukryć, że nie działa to pozytywnie na wizerunek premiera, zwłaszcza że on sam powołał dyrektora KOWR. W świetle ostatnich wydarzeń, rząd Morawieckiego coraz więcej traci, a to może doprowadzić do szybszego przeprowadzenia zapowiadanych dymisji.

Jednak czy jest to odpowiednia strategia w perspektywie nadchodzących wyborów? Żeby się o tym przekonać, przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale pewne jest, że tegoroczne polityczne rozgrywki będą niezwykle zażarte. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile waży Dominika Gwit? Wszyscy kardiolodzy w Polsce złapią się za głowę
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Bogumiły Wander. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. Co dzieje się z czwartym jurorem "Tańca z gwiazdami"?! Niepokojące doniesienia mediów o nieobecności Michała Malitowskiego
  4. Kobieta zrobiła sobie lifting. Zmarła na bardzo rzadki nowotwór
  5. Rząd uderzy kolejną ustawą w Biedronkę i Lidla. Popularne dyskonty znikną z Polski?!
  6. Karuzela absurdu w "Barwach Szczęścia". Zaszła w ciążę po kąpieli z mężczyzną w jaccuzi?!

 

źródło: Warszawa w pigułce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News