Kaczyński zwołał pilne NOCNE spotkanie! Morawiecki przerażony

Kaczyński zwołał pilne NOCNE spotkanie! Morawiecki przerażony

Mateusz Morawiecki może się bać utraty swojego stanowiska? Właśnie zakończyło się zakulisowe spotkanie w siedzibie przy ulicy Nowogrodzkiej. Jarosław Kaczyński chciał rozliczyć swoich polityków z afery KNF, która zdecydowanie wpłynęła na wizerunek partii.

Mateusz Morawiecki i eksperci gospodarczy PiS zostali dziś wieczorem wezwani do siedziby partii przy ulicy Nowogrodzkiej. Okazuje się, że Jarosław Kaczyński wyraźnie przestraszył się skali problemu wokół afery korupcji szefa KNF. Premier prawdopodobnie został przez prezesa rozliczony ze swoich działań.

Zakulisowe spotkanie czy próba rozliczenia? Mateusz Morawiecki na dywaniku u prezesa

Jarosław Kaczyński wyraźnie przestraszył się afery korupcyjnej. Ta miała niebagatelny wpływ na wizerunek Prawa i Sprawiedliwości. Media komentowały sprawę, a ukryty konflikt między Zbigniewem Ziobro i premierem niebagatelnie wpłynął na przebieg sprawy. - Nic nie mogę powiedzieć, my pracujemy 24 godziny na dobę, to nie ma tak hop-siup. Nawet w piątkowy wieczór pracujemy - powiedział Adam Lipiński, który został przyłapany wychodząc ze spotkania.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Sekretarz stanu w KPRM nie chciał wskazać, czego dokładnie dotyczyło spotkanie. RMF FM dowiedziało się, że w spotkaniu brał udział także Ryszard Terlecki. Okazuje się, że konsekwencje ujawnienia przez "Gazetę Wyborczą" próby korupcji Leszka Czarneckiego przez szefa KNF mogą się wyraźnie odbić na przyszłości Morawieckiego. Premier zapytany przez dziennikarzy o to, w jaki sposób ujawnienie afery wpłynęło na polityków PiS, przyznał, że partia zadziałała szybciej niż poprzednicy. W ocenie Morawieckiego zmiany personalne zostały zastosowane błyskawicznie, a dokumentacja zabezpieczona.

Morawiecki i Ziobro. Czy uda im się współpracować?

Pomimo sprawnego działania pionu PR partii, po ujawnieniu afery na jaw, wyszedł inny zakulisowy konflikt wewnątrz PiS. Zbigniew Ziobro od dawna nie potrafił współpracować z premierem. Gdy "Gazeta Wyborcza" ujawniła próbę korupcji Chrzanowskiego, Morawiecki miał pretensję do prokuratora, że ten nie poinformował go wcześniej o postępowaniu. Ewa Bialik - rzeczniczka Prokuratury Generalnej zaznacza, że informacja do organu dotarła przed weekendem, stąd wynikały wszelkie problemy w konsultacji z innymi politykami. Mimo wszystko konflikt, który do niedawna był widoczny, dziś stał się gigantyczny. Polskie media na bieżąco śledzą relacje między politykami i ich walkę o wpływy w partii. Czy takiego obrotu spraw chciał Ziobro?ZOBACZ TAKŻE:
  1. CBA w siedzibie KNF! Służby reagują na aferę taśmową
  2. Morawiecki zwołał PILNE spotkanie szefów służb! Afera KNF pogrąża PiS
  3. Andrzej Duda chyba zemdleje! Jest DRUGIE oskarżenie ws. afery KNF
  4. Znaki zodiaku i ich ognisty temperament. Sprawdź, kto ma diabełka pod skórą
  5. Znaki zodiaku, które stworzą szczęśliwy związek. To prawdziwi szczęściarze
Następny artykuł