Kompromitująca klęska flagowego projektu PiS. Morawiecki nie dał rady

Kompromitująca klęska flagowego projektu PiS. Morawiecki nie dał rady Źródło: Fot. YouTube / DW Polski

PiS postanowił zająć się problemem zanieczyszczonego powietrza w Polsce. Smog w szczególności dotyka duże miasta, gdzie dodatkowym zagrożeniem są samochody osobowe stanowiące główny środek transportu. Niestety, wszystko wskazuje na to, że genialny pomysł premiera jest spalony już na starcie.

Mateusz Morawiecki postanowił stworzyć rozwiązanie dla problemu zanieczyszczonego powietrza. Złotym środkiem miały być dofinansowania do nowych pieców emitujących mniej zanieczyszczeń. Na program "Czyste Powietrze" przeznaczone zostały ogromne pieniądze, które miały być ratunkiem dla wielu rodzin. Niestety, nic z tego nie będzie.

Mateusz Morawiecki sprowadzony do parteru. Unia Europejska zablokowała pomysł PiS

Jak się okazuje, projekt który miał być dumą Prawa i Sprawiedliwości, nie wejdzie w życie. Zablokuje go Unia Europejska, która nie ma zamiaru dopłacać do pieców opalanych paliwami kopalnymi, w tym węglem. Wyjątku nie stanowią tu nawet najnowocześniejsze piece, które mają zminimalizować emisję zanieczyszczeń wydalanych do atmosfery. UE dofinansowania nie da, a budżet samego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej może okazać się zbyt mały. O nagłym zwrocie akcji w tej sprawie poinformował Piotr Woźny, pełnomocnik premiera Mateusza Morawieckiego ds. programu "Czyste powietrze" - Podczas wstępnych rozmów otrzymaliśmy jasną informację z Komisji Europejskiej, że w przyszłej perspektywie finansowej Unia Europejska nie zamierza finansować i dotować wymian domowych kotłów na takie, które korzystać będą z paliw kopalnych, to znaczy zarówno z węgla, jak i z gazu - oznajmił Piotr Woźny w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Tysiące Polaków czują się oszukane

Mateusz Morawiecki na poprawę jakości powietrza zadeklarował bardzo dużą kwotę - aż 103 miliarda złotych. Wnioski o dofinansowanie złożyło aż 20 tysięcy osób, które w tej chwili są załamane i nie kryją swojego rozgoryczenia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Już się człowiek nacieszył, że państwo jakoś pomoże, to taka wiadomość. Jak zwykle - obietnice polityczne to jedno, a rzeczywistość drugie. Zawsze jest tak samo. Ehhh naiwność... - brzmi jeden z komentarzy, na które można natknąć się w sieci. - Jest takie powiedzenie - umiesz liczyć, licz na siebie. Jak widać w tym przypadku nie będzie inaczej. Szkoda tylko ludzi, którzy dali się nabrać na te polityczne gierki - napisał ktoś inny. Z powodu zanieczyszczonego powietrza w Polsce co roku umiera blisko 40 tysięcy ludzi. Specjaliści biją na alarm, a państwo, jak widać, pozostaje bezradne.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  2. Marta Kaczyńska będzie reformować szkoły? Zaskakujący pomysł
  3. Justyna Żyła opowiedziała o swojej żałobie. Z każdym dniem jest trudniej
  4. Ile zarabia Katarzyna Figura? Zarobki gwiazdy wprawiają w osłupienie
  5. Katarzyna Warnke: wiek gwiazdy zaskakuje. Jej mąż jest dużo młodszy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News