Tonący brzytwy się chwyta! Morawiecki w panice próbuje się ratować

Tonący brzytwy się chwyta! Morawiecki w panice próbuje się ratować Źródło: yt/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki próbuje uratować wizerunek Prawa i Sprawiedliwości po publikacji informacji o próbie korupcji Marka Chrzanowskiego. Premier został wczoraj wezwany do siedziby przy ulicy Nowogrodzkiej, gdzie miał rozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim o następnych krokach w sprawie. Dziś postanowił opowiedzieć o nastrojach panujących wokół konfliktu polskiego rządu i Komisji Europejskiej. Okazuje się, że diametralnie zmienił taktykę.

Mateusz Morawiecki w sobotę występował na konferencji w Hamburgu. Tam został zapytany przez dziennikarzy o nastroje panujące między Polską a Unią Europejską. Mocny dotychczas sprzeciw, dziś - w retoryce polityka - zmienił się w spokojny ton, nawołujący do sztuki dialogu. Skąd ta zmiana?

Mateusz Morawiecki o Komisji Europejskiej. Co powiedział premier podczas spotkania w Hamburgu?

Reforma sądownictwa została skrytykowana przez Unię Europejską. Ta postanowiła pozwać działania rządu i postawić kraj przed Trybunałem Sprawiedliwości. Sędziowie zdecydowali się zastosować środki tymczasowe w celu nieprzerwanego działania organu, a politycy Prawa i Sprawiedliwości przygotowują się do walki. Informacja o decyzji UE niebagatelnie wpłynęła na wizerunek Prawa i Sprawiedliwości. Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro zostali "przepytani" przez prezesa partii ze swoich dotychczasowych działań. W ocenie mediów i polityków incydent wpłynął na wyniki wyborów samorządowych. - Jestem przekonany, że na pewno dogadamy się z KE i na pewno znajdziemy rozwiązanie w tej dyskusji - powiedział Morawiecki w odpowiedzi na pytania dziennikarzy w Hamburgu. Można zauważyć, że retoryka, którą dotychczas wobec sprawy prowadzili politycy PiS, diametralnie się zmieniła. Jednym z czynników mogło być ujawnienie próby korupcji Leszka Czarneckiego przez szefa KNF. - Trzeba się uspokoić, trzeba dojść do kompromisu, trzeba prowadzić dialog - to się obecnie dzieje - dodał Morawiecki. Podkreślił dodatkowo, że wkrótce strona polska zaproponuje KE "pewne zmiany".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ W tej wypowiedzi ponownie padło słowo "dialog", które dotychczas nie pojawiało się w omówieniach problemu. Konflikt między polskim rządem a Komisją Europejską rozogniają antyeuropejskie wypowiedzi niektórych polityków PiS. Próba reformy sądownictwa wzbudziła zastrzeżenia Komisji Europejskiej. Jednym z głównych argumentów, które przemawiały za funkcjonariuszami europejskimi był fakt, że w ich ocenie doszło do złamania praworządności. Pomimo wielu kontrowersji strona europejska chciała utrzymywać dialog z Polską. Teraz, do założeń polityków przychyla się także premier.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Beata Szydło wyleci na bruk?! B. premier nie mogła już dłużej milczeć
  2. Morawiecki zwołał PILNE spotkanie szefów służb! Afera KNF pogrąża PiS
  3. Rząd PiS upadnie przez ten skandal! Ujawniono taśmy
  4. Znaki zodiaku, które stworzą długi i szczęśliwy związek. Prawdziwi szczęściarze
  5. Znaki zodiaku, które mają nosa do interesów. Wróży się im duże pieniądze
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News