Gersdorf triumfuje. Przełomowa deklaracja Morawieckiego

Gersdorf triumfuje. Przełomowa deklaracja Morawieckiego

Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z Małgorzatą Gersdorf, I Prezes Sądu Najwyższego. Przedpołudniowe spotkanie odbyło się z inicjatywy premiera. Rozmawiano o reformie sądownictwa.

Mateusz Morawiecki z własnej inicjatywy odwiedził dziś Małgorzatę Gersdorf w jej gabinecie. Podczas spotkania rozprawiano nad reformą sądownictwa, a I Prezes SN zaznaczyła, iż nadal uważa, że jej kadencja kończy się w 2020 roku. - Przed południem doszło do takiej rozmowy, pan premier Morawiecki przybył do Sądu Najwyższego, gdzie został przyjęty przez I Prezes SN Małgorzatę Gersdorf w jej gabinecie. Odbyła się około 30-minutowa rozmowa, na temat tej rozmowy nie mam niestety nic do powiedzenia - podał rzecznik SN.

Mateusz Morawiecki gotowy na dialog

Jak się okazuje, polskie władze są gotowe do dialogu z instytucjami unijnymi. Możliwe, że deklaracja ma związek z ostatnimi wydarzeniami, wykluczeniem KRS z Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa i doniesieniach o ostatecznej decyzji o rozpoczęciu postępowania sądowego wobec Polski. - Polski rząd jest otwarty na dialog z Komisją Europejską, Radą Unii Europejskiej. Rozmawiamy również w kraju na temat reformy, którą przeprowadzamy. Mamy mocne argumenty. Staramy się przekonać, że reforma jest potrzebna, o tym zadecydowali Polacy i tak wskazywali. Jest zgodna z konstytucją i standardami europejskimi - przekazała rzeczniczka rządu, Joanna Kopcińska.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Ksiądz doprowadził 13-latka do samobójstwa. Przez lata pozostał bezkarny
  2. Wyciekły kulisy wyboru Jacka Kurskiego na prezesa TVP! Ktoś bardzo mu pomógł
  3. O tej wpadce mówi już cały świat. Agata Duda pali się ze wstydu po wizycie w USA
źródło: wiadomosci.onet.pl Następny artykuł