Morawiecki Człowiekiem Roku 2018 w plebiscycie "Gazety Polskiej"

Morawiecki Człowiekiem Roku 2018 w plebiscycie "Gazety Polskiej" Źródło: Telewizja wPolsce

Mateusz Morawiecki został ponownie wybrany człowiekiem roku w plebiscycie "Gazety Polskiej". Dziennik uhonorował premiera za, jak czytamy, "bezkompromisową walkę z mafiami wyłudzającymi VAT". Uroczystość odbyła się w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Mateusz Morawiecki w wielu wypowiedziach publicznych szczycił się sprawnym ograniczeniem tzw. luki vatowskiej. Od zmiany władzy w 2015 roku rząd PiS rozpoczął bezkompromisową walkę z wyłudzaczami podatku VAT. To z tych oszczędności, jak mówił wiele razy premier, rząd stworzył środki, z których realizowane są programy socjalne, np. 500 plus.

Dziś wysiłek Morawieckiego, ale przede wszystkim rządu, doceniła "Gazeta Polska". Znany z prawicowych sympatii dziennik co roku organizuje galę, na której wyróżnia "człowieka roku". 

Mateusz Morawiecki człowiekiem roku plebiscytu "Gazety Polskiej"

Tym razem wyróżnienie przypadło premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. 

Szef rządu został uhonorowany za bezkompromisową walkę z mafiami wyłudzającymi VAT.

– Kiedy Tomek [Sakiewicz – redaktor naczelny "Gazety Polskiej" przyp. red.] mnie tu wiódł, to zapytałem, jaki kawałek będzie grany przez tę wspaniałą orkiestrę. On odpowiedział mi, że to będzie muzyka z filmu "Rocky Balboa". Ja z tego skorzystam, bo Rocky trochę tak jak my próbował walczyć z najlepszymi, zwyciężać, mierzyć się w wyższych kategoriach wagowych. Chcemy walczyć o lepszą, szczęśliwszą, wielką Polskę – mówił odbierający nagrodę Mateusz Morawiecki.

Nie przez przypadek nawiązał do filmowej sagi z Rocky'm. 

- Rząd PiS, trochę jak filmowy Rocky. Chcemy tylu kadencji, ile części miał "Rocky" – powiedział premier, cytowany przez TVP Info.

Morawiecki był już laureatem tej nagrody w 2016 roku. W zeszłym wyróżniły go kluby "Gazety Polskiej".

Premier wspomniał, że odbiera opisywaną nagrodę "zastępstwie całego rządu PiS".

źródło: TVP Info

Następny artykuł