mateusz morawiecki_po
yt/Kancelaria Premiera
Anna Maria Guziewska - 17 Grudnia 2018

Mateusz Morawiecki OŚMIESZONY jak nigdy! Tak bardzo się chwalił, teraz płonie ze wstydu

Mateusz Morawiecki dużo mówi o podatkach. Chociaż jego dotychczasowa polityka mocno uderzała w przedsiębiorców i odciskała swoje piętno na kieszeniach Polaków, okazuje się, że podczas swojego przemówienia zdecydował się pochwalić dotychczasowymi osiągnięciami. Ekspert podważył jego znajomość gospodarczych mechanizmów i ośmieszył premiera.

Mateusz Morawiecki ośmieszony? Okazuje się, że teza, dzięki której miał dotrzeć do swoich wyborców została obalona. Premier mówił o rewelacyjnych i rewolucyjnych rozwiązaniach podatkowych, a ekspert jedną wypowiedzią podważył jego pochwały.

Co Mateusz Morawiecki mówił o podatkach w Polsce? Ośmieszony przez eksperta może się nie obronić

W Sejmie mówił o komforcie życia Polaków. Premier zwracał uwagę na dotychczasowe działania rządu, które mają bezsprzecznie wpłynąć na zawartość ich kieszeni. - Ta miara jest miażdżąca dla opozycji. Dzień wolności podatkowej pokazuje, że obniżamy podatki. Połowa pensji zostaje w kieszeni obywatela, dzięki naszej polityce - mówił w sejmie Morawiecki. Jego wypowiedzi i analizom przyjrzał się ekspert z Centrum im. Adama Smitha. Premier mówił o dniu wolnym od podatku, zwracając uwagę, że w tym roku przypadł wyjątkowo wcześnie, bo 6 czerwca. Dla porównania wspomniał 2011 rok, kiedy ten sam dzień datowany był na 24 czerwca. Andrzej Sadowski, który przeanalizował statystyki zauważa, że pochwała, jaką sobie przyznał Morawiecki ma związek z innymi czynnikami. - Wcześniejszy dzień wolności podatkowej to efekt szybkiego wzrostu gospodarczego. Polacy pracują więcej, a więc nasze PKB mocno rośnie. Rosną też wydatki, ale wolniej niż PKB - powiedział ekspert w rozmowie z "Rzeczpospolitą".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jaruzelski i CyrankiewiczWojciech Jaruzelski wymiękał przy Cyrankiewiczu? Tak wyglądały auta partyjniakówCzytaj dalej
Później Sadowski dodał, że jest możliwość zaplanowania dnia wolnego od podatku nawet w maju. Gdyby polski rząd poszedł w ślady Rumunii i zmniejszył opodatkowania małych i średnich firm oraz zwiększył kwotę wolną od podatku, w przyszłym roku mógłby się pochwalić jeszcze bardziej spektakularnymi wynikami. W ocenie eksperta z Centrum im. Adama Smitha działania rządu wynikają z wielu wypadkowych i powinny być analizowane pod wieloma aspektami. Płomienne wystąpienie premiera, w którym ogłosił, że Polakom zostaje połowa pensji w kieszeni spotkało się z ogólną krytyką. Wyborcy są wściekli, opozycja apeluje o rozwagę a eksperci na bieżąco ujawniają mechanizmy osobliwych analiz.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kulisy odejścia Pawłowicz wyszły na jaw! Wiadomo co powiedział Kaczyński
  2. Co ukrywa Kaczyński?! Tajemniczy ludzie kręcą się po siedzibie PiS na Nowogrodzkiej
  3. Kaczyński ujawnił testament i dramatyczny list pożegnalny nieżyjącej posłanki PiS
  4. Znaki zodiaku i ich najlepsze partie ciała. Co masz w sobie najpiękniejszego?
  5. Znaki zodiaku i ich najlepsze maniery. Czy potrafisz się dobrze zachować?
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News