W rządzie posypią się dymisje! Są już pierwsze nazwiska

W rządzie posypią się dymisje! Są już pierwsze nazwiska Źródło: fot. flickr.com

Mateusz Morawiecki szykuje się do rekonstrukcji rządu. Według nieoficjalnych informacji można spodziewać się dużej liczby dymisji. W mediach pojawiły się już nazwiska osób, których prawdopodobnie nie zobaczymy w nowym składzie rządu.

Mateusz Morawiecki przygotowuje się do dużych zmian w rządzie. Rekonstrukcja ma nastąpić dopiero w maju, po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednak już dziś nieoficjalne źródła podają konkretne nazwiska polityków, których nie zobaczymy w nowym składzie rządu. Wszystko wskazuje na to, że szykują się naprawdę znaczące zmiany, a scenariusz będzie naprawdę zaskakujący.

Według nieoficjalnych informacji, w rządzie zabraknie miejsca dla Antoniego Macierewicza. Mimo poparcia wielu osób, Ministerstwo Obrony Narodowej najprawdopodobniej nie przyjmie go już w swoje szeregi. Po wielu kompromitujących sytuacjach nie ma tam już dla niego miejsca.

- Mielibyśmy zbyt dużo do stracenia, gdybyśmy się na to zgodzili, choć dochodzą do nas słuchy, że Antoni bardzo chciałby wrócić - mówią mediom politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie zdradzają swoich nazwisk.

Premier Mateusz Morawiecki przygotowuje się do rekonstrukcji rządu. Prawdopodobnie nie zobaczymy już Antoniego Macierewicza i Anny Zalewskiej

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie zobaczymy również Anny Zalewskiej, która obecnie jest na stanowisku szefa Ministerstwa Edukacji Narodowej. Według nieoficjalnych doniesień zastąpi ją obecna wiceminister Marzena Machałek albo prof. Andrzej Waśko, który dziś pełni funkcję doradcy prezydenta Andrzeja Dudy do spraw wdrażania oświaty. Prof. Waśko jest znany między innymi z walki o likwidację gimnazjów.

Nastąpi również zmiana na stanowisku szefa MSWiA. Spore szanse na jego objęcie ma Mariusz Błaszczak. W Ministerstwie Obrony Narodowej Błaszczaka miałby zastąpić Michał Dworczyk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Szykują się dymisje. Kształt nowego rządu zaskoczy wiele osób

Mateusz Morawiecki ma świadomość, że zdecydowana większość Polaków również popiera rekonstrukcję rządu. Polacy wyrazili swoje zdanie na ten temat w badaniu dla Wirtualnej Polski. Osoby, które - zdaniem opinii publicznej - jako pierwsze powinny opuścić rząd to: Beata Szydło, Anna Zalewska, Mariusz Błaszczak oraz Jarosław Zieliński.

Planowana zmiana w rządzie nastąpi tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja. Już teraz należy się spodziewać daleko idących zmian personalnych. Pierwsze nazwiska są już znane, mimo że są to jeszcze nieoficjalne doniesienia. Nie ma wątpliwości, że premier Mateusz Morawiecki ma przed sobą bardzo pracowite miesiące. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak wygląda mama Kingi Rusin? Iga Lis pokazała rozczulające zdjęcie z babcią
  2. Agnieszka Chylińska pokazał brata. Nikt nie spodziewał się tego kim jest!
  3. Odpowiedź Piotra Żyły na pytanie dziennikarza rozkłada na łopatki! Płaczemy ze śmiechu
  4. Reportaż DDTVN oburzył widzów. "Oderwani od rzeczywistości, chyba kogoś poniosło"
  5. Oni ze sobą są?! Julia Wieniawa w objęciach znanego aktora

źródło: Na Temat


Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News