Kipi w rządzie PiS! Najważniejsza minister podała się do dymisji, Morawiecki nie wytrzymał

Kipi w rządzie PiS! Najważniejsza minister podała się do dymisji, Morawiecki nie wytrzymał Źródło: YouTube - Telewizja Republika

Mateusz Morawiecki musi mierzyć się z wieloma problemami wynikającymi z kierowania rządem. Nieoczekiwanie dowiedzieliśmy się, że jednym z nich była dymisja ważnej polityk, która nie została przyjęta przez premiera. Wiadomość ta budzi wielkie kontrowersje.

Mateusz Morawiecki regularnie musi podejmować bardzo niewygodne decyzje, które mają wpływ na funkcjonowanie naszego państwa. Do jego obowiązków należy również regularne kontrolowanie pracy wszystkich resortów i rozmowy z ministrami na temat ich planów na najbliższe miesiące. O jednym z takich spotkań zrobiło się w ostatnim czasie bardzo głośno, a atmosfera wokół rządu PiS nie jest obecnie najlepsza.

Nie wiadomo, co wyniknie z tajemniczego spotkania Mateusza Morawieckiego z jedną z najważniejszych osób w rządzie, jednak pierwsze wiadomości donoszą, że już niebawem może dojść do bardzo ważnych zmian w strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko powinno zostać wyjaśnione już w najbliższej przyszłości, jednak sprawa wygląda bardzo tajemniczo. Wiele osób zastanawia się, czy premier poradzi sobie z tak poważnym problemem.

Mateusz Morawiecki rozmawiał z minister finansów

Okazało się, że jakiś czas temu Mateusz Morawiecki spotkał się z Teresą Czerwińską, jedną z najważniejszych osób w rządzie, która piastuje stanowisko ministra finansów. Jest to więc minister, na której spoczywa ogromna odpowiedzialność za wszystkie finansowe plany rządu na najbliższe miesiące.

Nieoczekiwanie spotkanie premiera z minister finansów nie przyniosło dobrych wiadomości dla partii rządzącej. Polityk nie spodziewał się, że Teresa Czerwińska złoży na jego ręce dymisję z pełnionej funkcji. Ma to mieć związek z planami partii na nadchodzące miesiące, które są jej zdaniem nie do przyjęcia, bo nie mogłyby utrzymać państwowego budżetu na odpowiednim poziomie.

Kobieta ma ponoć nie zgadzać się na "piątkę Kaczyńskiego". Jej zdaniem, wprowadzenie tego planu wraz z uzupełnieniem programu 500 plus o każde dziecko może złamać tak zwana regułę wydatkową, co mogłoby wprowadzić wielki chaos w państwie i obciążyłoby jego budżet. Z tą opinią nie zgadza się premier.

Mateusz Morawiecki nie przyjął dymisji

Okazuje się, że premier postanowił odrzucić dymisję, jaką na jego ręce złożyła Teresa Czerwińska. Oznacza to, że będzie ona dalej pełnić swoją funkcję. Niektórzy twierdzą, że jest to ważny krok, który oczyści Morawieckiego i Kaczyńskiego z ewentualnych zarzutów o niegospodarność, a cała odpowiedzialność spadnie własnie na Czerwińską. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Póki co politycy Prawa i Sprawiedliwości dementują plotki o dymisji złożonej przez Teresę Czerwińską. Na Twitterze wypowiedział się między innymi Paweł Jurek, rzecznik Ministerstwa Finansów.

- Minister finansów prof. Teresa Czerwińska nie złożyła żadnej dymisji. Takie spekulacje szkodzą pracom prowadzonym w resorcie finansów - napisał mężczyzna w krótkim komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski gwiazdor zaśpiewa na pogrzebie Czerwińskiej! Fani pospadali z krzeseł, gdy zobaczyli nazwisko!
  2. Najprzystojniejszy aktor "M jak Miłość" odchodzi z serialu! Dzisiejsza informacja wstrząsnęła fanami
  3. Dieta pudełkowa najszybszym sposobem na odchudzanie? Kosztowna moda dla leniwych
  4. Piotr Żyła zdradził całą prawdę. Polacy czekali na te słowa
  5. Ogromny skandal z Wiśniewskim wychodzi na jaw?! Wszyscy wyrolowani

źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News