Dymisja w rządzie PiS! Minister odchodzi w cieniu skandalu
Anna Maria Guziewska - 8 Stycznia 2019

Dymisja w rządzie PiS! Minister odchodzi w cieniu skandalu

Mateusz Morawiecki właśnie otrzymał dokument, który przekazała mu Elżbieta Rafalska. Chodzi o dymisję. Sprawa zmian w zapisie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej wywołała tak dużą medialną burzę, że musiało dojść do zmian w resorcie.

Mateusz Morawiecki zdecyduje o losie minister resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zaproponowane zmiany w nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej wywołały skandal w kraju. Media i środowiska feministyczne zarzuciły rządowi, że nie broni ofiar, a daje prawa oprawcom. Elżbieta Bojanowska odchodzi z Sejmu.

Dymisja minister Bojanowskiej. Czy Mateusz Morawiecki podpisze dokument?

W miniony piątek Elżbieta Bojanowska postanowiła przyznać się, że nowelizacja ustawy o przemocy w rodzinie wynikała z jej inicjatywy. Elżbieta Rafalska miała zdecydować o jej losie. Kobieta przekazała dzisiaj dokumenty Morawieckiemu, po zapoznaniu się z nimi, premier ma podjąć decyzję.

Ustawa na kilka godzin

Wokół zaproponowanych zmian obudziło się mnóstwo kontrowersji. Okazuje się, że Elżbieta Bojanowska pod rewolucją się podpisała i musiała ponieść konsekwencje nierozważnej polityki. Wpadka wizerunkowa PiS-u przed wyborami miała stać się dla Morawieckiego niezwykle dolegliwa. Po komentarzu medialnym, który pojawił się już kilka minut po publikacji zaproponowanego projektu, w sprawie postanowił się wypowiedzieć premier. Na Twitterze pojawiła się informacja, która po pierwsze zaprzecza zmianom, po drugie - rząd będzie się starał wspierać bitych i pokrzywdzonych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Andrzej DudaAndrzej Duda nie ma już przed nimi tajemnic! Eksperci rozgryźli każdy jego gestCzytaj dalej
Nowa wersja projektu miała zmienić zapis "przemoc w rodzinie" na "przemoc domową" oraz zmieniała zasady zakładania Niebieskiej Karty. Kilka nowych regulacji nie spotkało się z pozytywnym odbiorem wyborców. "Wpadka przed wyborami" - tak sytuację ocenili politycy Prawa i Sprawiedliwości. Odwołanie wiceminister Bojanowskiej miało być więc plastrem na niewygodną sytuację rządu. Mateusz Morawiecki miał zastąpić kobietę innym współpracownikiem. W ostatnim miesiącu resort Elżbiety Rafalskiej musiał się zmierzyć z ogromnym ostracyzmem mediów. Chociaż zapewnienia o ochronie ofiar media okrążają regularnie, Polacy nie dają za wygraną. Głównie w mediach społecznościowych można zauważyć wyrazy zaniepokojenia brakiem wsparcia dla ofiar. Być może z tą wpadką PiS sobie nie poradzi.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Fani w szoku. Wiemy kim jest MŁODSZY od niej mąż Kurdej-Szatan!
  2. SZOK! Nie uwierzycie, jak wygląda dziś Mariolka ze "Świata według Kiepskich"!
  3. Gigantyczne zmiany w 500 plus! Minister Rafalska potwierdza
  4. Zakaz handlu w soboty już w styczniu? Rafalska ujawnia szczegóły
  5. 500+ już nie dla wszystkich! Rafalska ujawnia, którzy Polacy je stracą
 
Katastrofa smoleńskaSmoleńsk nie przestaje emocjonować Polaków. Prawda o wraku przeraża!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News