Otwarty bunt w PiS! Władze partii szydzą z Morawieckiego

Otwarty bunt w PiS! Władze partii szydzą z Morawieckiego Źródło: Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki znalazł się w ostatnim czasie na językach całej Polski z powodu swojej wypowiedzi na temat rzekomego udziału w negocjacjach dotyczących przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Opinię na jej temat zdecydował się właśnie wyrazić wpływowy w szeregach PiS polityk i zdecydowanie nie był to komentarz pozytywny. Czyżby wewnątrz partii rozpoczął się właśnie poważny bunt wymierzony przeciwko premierowi?

Mateusz Morawiecki zadziwił obywateli, kiedy w czasie spotkania z wyborcami w Sandomierzu starał się podkreślić swoje zasługi dla dobra kraju. Premier wypowiedział bowiem słowa, które według wielu polityków były po prostu kłamstwem.

Czy Mateusz Morawiecki skłamał?

- Szanowni państwo, ja sam negocjowałem przystąpienie Polski do Unii Europejskiej 20 lat temu i doskonale wiem, jak w UE negocjuje się najlepsze transakcje - stwierdził stanowczo Morawiecki, a przekłamanie wytknął mu między innymi Leszek Miller. Obywatele bardzo szybko wyrazili swoją dezaprobatę wobec podobnych zachowań Prezesa Rady Ministrów. W sondażu przeprowadzonym przez SW Research dla rp.pl aż 54 proc. ankietowanych uznało słowa polityka za nieuprawnione. Po stronie Morawieckiego stanęło za to jedynie 14 proc. zapytanych.

Czy będzie rozłam w PiS?

Co ciekawe, na wpadkę premiera szybko odpowiedziało także wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości. Chociaż w jego obronie stanął między innymi minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz, niektórzy działacze obozu władzy szybko odwrócili się od działacza. - Moim zdaniem Mateuszek nie da rady. Nie ma takiego podejścia do wyborców, jakie miała Szydło - stwierdził w rozmowie z "Faktem" wpływowy, należący do władz PiS polityk, który pozostał jednak anonimowy. Internauci bardzo szybko stwierdzili jednak, że podobna opinia z wnętrza partii rządzącej świadczy o niemałym rozłamie. Niektórzy zapowiadają nawet, iż już krótce dowiemy się o poważnym buncie w szeregach ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, który miał się rozpocząć już jakiś czas temu.Najlepsze newsy dnia:

  1. Patryk Jaki osiągnął szczyt kompromitacji! Wszyscy się z niego śmieją
  2. To zniszczy Ziobrę! Ujawniono szokujące informacje
  3. Jarosław Kaczyński to flejtuch?! Kompromitujące zdjęcia, burza w sieci
Następny artykuł