Mateusz Morawiecki jedzie do Brukseli uczyć innych
screen/YouTube/Telewizja Republika
Wiadomości Pikio - 5 Maja 2019

Morawiecki: Jadę do Brukseli uczyć innych. "Nasi poprzednicy zmarnowali 290 miliardów, odzyskamy je"

Mateusz Morawiecki znów wzbudził kontrowersje swoją wypowiedzią. Szef rządu stwierdził, że pojedzie do Brukseli, a jego misją będzie uczyć innych. W przemówieniach premiera wciąż dominuje krytyka poprzedniej partii rządzącej.

Mateusz Morawiecki nie przestaje zaskakiwać. Ostatnio szef rządu był obecny na majówkowym pikniku PiS w Pułtusku. Była to kolejna okazja do przemówienia i złożenia kolejnych obietnic, które mają przekonać obywateli do oddania głosu na przedstawicieli partii rządzącej w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Szef rządu dał się poznać jako autor bardzo kontrowersyjnej wypowiedzi. W jego przemówieniu dominowało przekonanie o doskonałej umiejętności rządzenia krajem, a także o nieudolności poprzedniej ekipy. W Pułtusku również nie zabrakło krytyki rządów Platformy Obywatelskiej.

Jackowski straszy Polaków wizjami bardziej, niż Rydzyk grzechami. Będzie tragicznieJackowski straszy Polaków wizjami bardziej, niż Rydzyk grzechami. Będzie tragicznieCzytaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki: "Jadę do Brukseli uczyć innych"

Zdaniem premiera Morawieckiego poprzednia ekipa rządząca nie potrafiła rozporządzać finansami państwa. Z jego wyliczeń wynika, że przez nieudolność całkowicie zmarnowano budżety z lat 2014 i 2015:

- Nasi poprzednicy zmarnowali około 290 miliardów złotych, jak policzymy lukę w VAT, w CIT i pierwszą transzę Otwartych Funduszy Emerytalnych, którą oni skonsumowali, bo nie potrafili zarządzać finansami całego państwa. My odzyskujemy te pieniądze - przekonywał Prezes Rady Ministrów.

Na tym się jednak nie skończyło. Premier Mateusz Morawiecki jest przekonany, że obecny rząd może być przykładem do naśladowania dla innych państw:

- Jadę do Brukseli uczyć innych, jak to zrobiliśmy - mówił podczas spotkania PiS w Pułtusku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

emeryturaGłodowe emerytury polskich gwiazd. Rodowicz, Schuberth i inniCzytaj dalej

Zdaniem Morawieckiego sukcesy PiS są "powszechnie znane"

Podczas sobotniego przemówienia premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że sukcesy rządu partii Prawo i Sprawiedliwość są powszechnie znane w Europie.

- Za dwa tygodnie jadę do Brukseli uczyć innych, jak to zrobiliśmy, bo nasza polityka społeczna: 500 plus na drugie i na trzecie, a teraz i na pierwsze dziecko, oraz obniżka podatków, która jesienią będzie najwyższa chyba od 20-30 lat, od początku III Rzeczpospolitej, jest możliwa dzięki spójnej polityce gospodarczej - zapewniał Morawiecki w swoim przemówieniu.

Premier złożył również kolejne obietnice przed nadchodzącymi wyborami. Przekonywał zgromadzonych, że jego celem na najbliższy czas jest europeizacja zarobków, zasobów i możliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP: Nie żyje piękna dama. Została znaleziona MARTWA w pokoju hotelowym
  2. Ś.p. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska spisała MILIONOWY testament! Wiadomo, kto go odziedziczy, opadną Wam szczęki
  3. Najnowsze badania nie pozostawiają złudzeń. Ludzie bardziej kochają psy niż innych ludzi
  4. Marta Kaczyńska chwali się nowym członkiem rodziny. Jest taki uroczy, że nie możemy oderwać wzroku (Zdjęcia)
  5. Pawłowicz żąda reakcji Kościoła ws. wystąpienia Tuska. Mówi o "szatano-faszyście"
  6. 4-letnia księżniczka Charlotte umie pokazać humorki. Jej najnowsze zdjęcia rozłożą was na łopatki

świat według kiepskichBoczek z Kiepskich strasznie schudł przez paskudną chorobę. Metamorfozy, które wbijają w fotelCzytaj dalej

źródło: TVN24 BIS

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News