Mateusz Morawiecki przekazał nowe ustalenia
pikio.pl
Monika Majko - 31 Października 2020

Mateusz Morawiecki podjął ważną i trudną decyzję. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, musiał zareagować

Mateusz Morawiecki przekazał Polakom najnowszą decyzję, szef rządu musiał zareagować. Jego wczorajsze ogłoszenie o czasowym zamknięciu cmentarzy wywołało ogromne emocje wśród Polaków.

Mateusz Morawiecki musiał zareagować, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Wczorajsza decyzja rządu o czasowym zamknięciu cmentarzy spotkała się z ostra reakcją przede wszystkim przedsiębiorców, którzy prowadzą handel przycmentarny. Szef rządu przekazał najnowsze ustalenia w tej sprawie i poprosił obywateli o wyrozumiałość.

Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie cmentarzy na czas Wszystkich Świętych, teraz podjął kolejną decyzję

W związku z gwałtownym wzrostem liczby nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, rząd podjął nagłą decyzje. Na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił czasowe zamknięcie cmentarzy. Zakaz wstępu na nekropolie obowiązuje od 31 października do 1 listopada br.

- Cały czas żyliśmy tą nadzieją, że ta liczba zachorowań będzie przynajmniej chociaż trochę malała, ale ona dzisiaj jest znowu większa niż wczoraj, wczoraj była większa niż przedwczoraj i nie chcemy prowadzić do zwiększenia ryzyka na skutek tego, że na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej, przed cmentarzami gromadzić się będą duże grupy osób [...] Nie chcemy doprowadzać do takiego ryzyka, żeby na skutek odwiedzin na cmentarzach rzeczywiście wiele osób poniosło śmierć - tłumaczył Mateusz Morawiecki.

Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikatCmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikatCzytaj dalej

Nagła decyzja rządu zaskoczyła wielu Polaków i wywołała oburzenie w środowisku przedsiębiorców, prowadzących handel przycmentarny. Ogłoszenie, wydane przez rząd w ostatniej chwili przed świętem, oznacza dla nich ogromne straty i utopiony w towarze kapitał.

Ostra reakcja społeczeństwa na nagłą decyzję rządu zaskoczyła krajowe władze. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ocenił działania rządu w tej sprawie mianem "kpiny". W związku z licznymi głosami sprzeciwu i rozgoryczenia, premier Morawiecki postanowił zareagować. Najnowszą decyzję swojego rządu przekazał za pomocą mediów społecznościowych.

- Uwaga, to bardzo ważne. Zgodnie z moją wczorajszą deklaracją o pomocy dla tych handlowców, którzy ucierpią w związku z zamknięciem cmentarzy, podjąłem następujące decyzje: Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami - przekazał premier Mateusz Morawiecki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki zapowiedział rządowe wsparcie dla sprzedawców zniczy i kwiatów

Premier odniósł się również do samorządowej akcji pomocy sprzedawcom zniczy i kwiatów, która w kilka godzin objęła wiele miejscowości w kraju, m.in. Zieloną Górę, Stalową Wolę i Chełm. Lokalne władze zapowiedziały masowe odkupywanie kwiatów i zniczy od sprzedawców przed ogłoszeniem szefa rządu.

- Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję. Proszę raz jeszcze o zrozumienie dla tej trudnej decyzji, którą musieliśmy podjąć ze względu na pandemię - zaapelował szef rządu.

Dzisiaj grzeje:

1. Za wejście na cmentarz grożą horrendalne kary. Wiele osób nie ma pojęcia, posypią się mandaty

2. Z samego rana we Wszystkich Świętych Polsat przekazał wstrząsającą wiadomość. Są ofiary, mieszkańcy zagranicznego miasta nie mogą wyjść z domu

3. Ksiądz znalazł sposób, jak obejść nakaz zamkniętych cmentarzy. Wywiesił na bramie zadziwiający napis

Co ciekawe, akcja nie spotkała się z entuzjazmem obywateli. Pod ogłoszeniem premiera pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. Według internautów, takie zachowanie jest nierozsądne, a rząd powinien pomyśleć wcześniej o konsekwencjach swoich decyzji.

- Sam odkup ze swoich pieniędzy, a nie z pieniędzy podatników. Tu zakończę, bo same niecenzuralne słowa mi się cisną na usta - napisał jeden z internautów.

- Czyli jawnie daje Pan do zrozumienia, że podejmujecie głupie decyzję i dopiero po delikatnym zasugerowaniu obywateli zmienia się zdanie i kombinuje jak wybrnąć. Uważacie się za dobrą partię, która faktycznie dba o dobro obywateli? Patrzycie rano sobie w twarz w lustrze i idziecie zadowoleni ze swojej pracy? Mistrzostwo świata. Jak można ciągle wypierać się zasłaniać czymkolwiek, raz na jakiś czas przyznać rację na własną niekorzyść i nie ponosić konsekwencji? Czyli kompletnie nie nadajecie się do polityki. Jesteście w złym miejscu o złym czasie - dodał kolejny internauta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wrocław. Pyszczek psa "wybuchł", właściciel nie leczył zwierzaka od lat. Ratownicy nie mieli wyboru, cierpienie było przeolbrzymie
  3. Marta Linkiewicz nie przestaje szokować. Opublikowała wyzywające zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)
  4. Policja pokazała, co znalazła przy zatrzymanych na wczorajszym strajku. Można było stracić życie
  5. Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla Polaków
  6. Agnieszka Woźniak-Starak w żałobie, zalała się łzami. Opublikowała poruszający wpis: "Dziękuję, że byłeś przy mnie"
  7. Apple dodało niezwykłą funkcję do swoich smartfonów. Większość osób nie ma o niej pojęcia
  8. Złota kapusta jest prawdziwą bombą witaminową. Rozgrzewający przysmak zachwyci każdego
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News