Mateusz Morawiecki na bieżąco śledzi
.
Klaudia Bochenek - 31 Marca 2020

RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia

Mateusz Morawiecki na bieżąco śledzi sytuację w Polsce. Wraz ze swoimi doradcami zdecydował się wprowadzić kilka nowych obostrzeń. Nieoficjalne informacje przekazał dziennikarz RMF FM.

Mateusz Morawieckijuż wcześniej zapowiadał, że jeśli sytuacja będzie tego wymagać, bez wahania wprowadzi nowe obostrzenia. Dzisiaj mamy dowiedzieć się o kolejnych, dotyczących przemieszczania się. Dziennikarz RMF FM nieoficjalnie dowiedział się, o co chodzi i co nas czeka w nadchodzących dniach.

Nieoficjalnie: Mateusz Morawiecki zdecydował się na kilka ważnych kroków

Jak informuje dziennikarz RMF FM, Patryk Michalski, premier Mateusz Morawiecki ogłosi dzisiaj kilka nowych obostrzeń. Wiele osób może być niezadowolonych z tych kroków. Nieoficjalnie wiadomo, że na sklepy zostanie nałożone obostrzenie dotyczące liczby klientów w środku. Będzie ich mogło być 3 razy więcej niż kas - np. jeśli w sklepie są 2 kasy, zakupy będzie mogło robić 6 osób.

Lekarz podzielił się cennymi radamiLekarze radzą, jak przygotować się na chorobę. Proponują budowę prostego urządzeniaCzytaj dalej

To nie wszystko. Mają zostać ogłoszone godziny tylko dla seniorów, czyli nieoficjalnie 2 godziny w ciągu dnia, kiedy do sklepów będą mieć wstęp wyłącznie osoby po 60. roku życia. Do tej pory takie godziny wprowadzały niektóre wybrane dyskonty. Jednak najważniejsze obostrzenie będzie dotyczyć wychodzenia z domu. Co przekazał dziennikarz?

Wychodzenie z domu jedynie pojedynczo. Rodziny z dużym odstępem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Królowe życiaDagmara z "Królowych życia" naraziła innych na niebezpieczeństwo w czasie epidemii? Musiała się mocno tłumaczyć fanomCzytaj dalej

Dziennikarz RMF FM przekazał także, że najważniejszym obostrzeniem może być to dotyczące wychodzenia z domu. Do tej pory mogliśmy robić to dwójkami, a członkowie rodziny nie byli wliczani do obostrzenia. Teraz nawet podczas wyjścia z krewnym trzeba będzie zachować 2-metrowy odstęp. Ma to nie dotyczyć rodziców z małymi, niesamodzielnymi dziećmi lub opiekunów i niepełnosprawnych. Z domów będziemy mogli wychodzić wyłącznie pojedynczo.

Dzisiaj grzeje:

1. Polsat przekazał najgorsze wiadomości. Politycy w żałobie, zmarł ceniony pracownik ministerstwa
2. Przepowiednie ojca Klimuszki na 2020. Kilkadziesiąt lat temu przewidział gorszą rzecz niż koronawirus?

Do tej pory mogliśmy opuszczać domy i spacerować, jechać do pracy, robić zakupy w spożywczym oraz w aptece w dwie osoby. Odtąd tylko jeden członek rodziny zrobi większe sprawunki - ewentualnie będzie musiał zachować spory odstęp. Oficjalnie o obostrzeniach Mateusz Morawiecki powie dziś na specjalnej konferencji, a nowe przepisy mają obowiązywać od północy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaskakujące słowa kapłana. Według niego ksiądz nie może roznosić koronawirusa
  2. Juventus Turyn będzie musiał sprzedać Cristiano Ronaldo? Promocyjna cena za portugalskiego gwiazdora
  3. Wspaniała wiadomość dla emerytów. Już jutro na ich konta trafią pieniądze
  4. Na Wielkanoc kolejne zakazy? Minister Szumowski zabrał głos, dla wielu święta mogą być smutne
  5. Pan młody zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie przed ślubem. Dopiero później zauważył porażający szczegół, jak mógł go przeoczyć?
  6. Szef kuchni księżnej Diany zdradził całą prawdę. Przecieramy oczy

Zakupy w dobie pandemii.Robisz zakupy podczas epidemii? Jest kilka sposobów, żeby ustrzec się zarażeniaCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News