Po zmroku zakończyło się spotkanie przy Nowogrodzkiej. Zdecydowano o losach Mateusza Morawieckiego

Po zmroku zakończyło się spotkanie przy Nowogrodzkiej. Zdecydowano o losach Mateusza Morawieckiego Źródło: youtube.com/kancelaria premiera

Mateusz Morawiecki był osobą, której nazwisko przewijało się wczoraj wyjątkowo często na posiedzeniu PiS na ulicy Nowogrodzkiej. Najważniejsi politycy partii rozmawiali z Jarosławem Kaczyńskim o potencjalnym rządzie i decydowali o losie obecnego premiera. Możemy mieć już przeświadczenie graniczące z pewnością, kto obejmie stanowisko Prezesa Rady Ministrów.

Mateusz Morawiecki był wczoraj oceniany przez Jarosława Kaczyńskiego i jego współpracowników. A wszystko dlatego, że PiS szykuje się na kolejne cztery lata rządów i musi wybrać członków Rady Ministrów oraz jej prezesa. Obecnie urzędujący premier, który miał być w niesmak niektórym politykom, był dogłębnie analizowany, a Jarosław Kaczyński musiał przekonać swoich współpracowników, aby powierzyli stanowisko premiera byłemu ministrowi finansów. Po całym wieczorze narad wiemy już kto stanie na czele polskiego rządu.

Mateusz Morawiecki tematem nr 1 na Nowogrodzkiej

Dużo mówiło się o tym, że Morawiecki nie będzie premierem w trakcie następnej kadencji Prawa i Sprawiedliwości. Głównym przeciwnikiem obecnego prezesa Rady Ministrów miał być Zbigniew Ziobro, który proponował Mariusza Błaszczaka na to stanowisko. W tle miały pojawiać się groźby ministra sprawiedliwości, że ten odejdzie z Solidarną Polską z koalicji z PiS-em, co stanowczo osłabiłoby partię rządzącą.

Jarosław Kaczyński, aby załagodzić spór, zaprosił Ziobrę i Gowina na Nowogrodzką, gdzie panowie do rana dyskutowali o przyszłości rządu. Wiele wskazuje na to, że szef partii był bardzo przekonywujący, ponieważ zarówno minister sprawiedliwości, jak i były poseł Platformy Obywatelskiej mieli zaakceptować jego wybór.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kaczyński postawił na swoim

Porozumienie z Gowinem i Ziobrą jest wielkim sukcesem Kaczyńskiego, który, jak sam przyznawał, nie ma lepszego kandydata na premiera, niż właśnie Mateusz Morawiecki.

Dzisiaj grzeje: 1. Opiekunka Violetty Villas robiła jej straszne rzeczy. Trafi za to do więzienia
2. Pies był u skraju życia, poszedł na jeden z ostatnich spacerów. Na polanie w poruszający sposób "powiedział" opiekunce, że zaraz umrze

- Świetnie się sprawdza na tym stanowisku. Jako prezes Rady Ministrów firmuje politykę dobrej zmiany oraz prezentuje w trakcie kampanii nasze obietnice wyborcze. Dlatego jest najlepszym i najbardziej naturalnym kandydatem na stanowisko nowego szefa rządu - tłumaczył szef partii rządzącej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W sieciówkach lepiej nie tykaj paragonu. Nie masz pojęcia, jak narażasz własne zdrowie
  2. Nie żyje kultowy aktor. Rodzina poinformowała o śmierci 77-latka
  3. Bardzo smutna wiadomość. 2-letnia córka gwiazdora, którego hity znają tysiące osób, zmarła na jego oczach
  4. Apel rodziny zmarłej w tragicznych okolicznościach mamy i jej trzech małych córek. Polsat przekazał smutne informacje
  5. Nagle wstał i na żywo zaczął pokazywać wszystkie tajemnice własnego domu. Twierdzi, że kontaktuje się ze zmarłymi

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł