Mateusz Morawiecki wydał właśnie decyzję. Nikt nie spodziewał się zmiany tak szybko

Mateusz Morawiecki wydał właśnie decyzję. Nikt nie spodziewał się zmiany tak szybko Źródło: pikio.pl

Nikt nie podejrzewał, że Mateusz Morawiecki nagle zapowie tak ogromną zmianę. Decyzja już zapadła i dotyczy wielu Polaków, Premier o wszystkim poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych. Czego możemy spodziewać się w najbliższych dniach?

Mateusz Morawiecki zaskoczył wszystkich. Niespodziewanie została podjęta decyzja odnosząca się do jednego z kluczowych obostrzeń. Nic nie zapowiadało tego, że nagle ulegnie ono tak radykalnej zmianie. Premier wyjaśnił za pośrednictwem Facebooka, dlaczego zdecydowano się na ten krok. 

Mateusz Morawiecki zapowiedział rezygnację z kolejnych obostrzeń

Bez wątpienia urząd premiera wiąże się z bardzo odpowiedzialnymi decyzjami. Mateusz Morawiecki na bieżąco informuje o planach rządu związanymi z pandemią, jednak ostatni wpis przez niego zamieszczony zawierał informacje, których nikt się nie spodziewał. Zniesienie jednego z obostrzeń z pewnością ucieszy wielu Polaków.

- Mam bardzo dobre informacje dla wszystkich pracowników i uczniów, którzy pracują lub uczą się u naszych sąsiadów, czyli w Niemczech, na Litwie, na Słowacji i w Republice Czeskiej. Od dnia 4 maja będą mogli wrócić do pracy i nauki. Nie będą musieli przechodzić obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny - napisał Mateusz Morawiecki na swoim profilu na Facebooku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy rezygnacja z tego obostrzenia jest bezpieczna?

Z pewnością oprócz radości w głowach wielu Polaków pojawiają się pewne obawy. Mateusz Morawiecki w swoim wpisie wyjaśnił, czym spowodowane zostało podjęcie decyzji o rezygnacji z tego obostrzenia. Te słowa powinny rozwiać większość wątpliwości.

- Po analizach epidemiologicznych i we współpracy z rządami wspomnianych krajów oraz po konsultacjach z samorządami podjęliśmy wspólnie tę ważną decyzję, na którą czekali pracownicy transgraniczni i ich rodziny. Przyrost nowych zakażeń jest relatywnie niski i stabilny. Nie wygraliśmy z epidemią, ale mamy ją w coraz większym stopniu pod kontrolą. Możemy więc działać bardziej zdecydowanie, aby życie gospodarcze mogło znowu zacząć nabierać tempa - wyjaśnił Mateusz Morawiecki w dalszej części wpisu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nikt się nie spodziewał, ciało leżało na pobliskim polu. Natychmiast wezwano helikopter i wszystkie służby ratunkowe

2. PILNE: Policja przekazała dramatyczną wiadomość na temat Kacperka. Wiadomo, co mogło się stać

Mateusz Morawiecki nadmienił, że powinniśmy pohamować jeszcze swój entuzjazm. Premier przyznał, że otwarcie granic to ryzykowny krok. W związku z tym wciąż wszyscy muszą z całą stanowczością przestrzegać zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Bez wątpienia każdy z nas powinien robić wszystko, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii. Warto zachowywać się odpowiedzialnie dla zdrowia własnego i innych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Madonna zarażona koronawirusem? Legendarna piosenkarka wywołała burzę swoim wpisem
  2. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje uczestnik dwóch olimpiad. Fani pożegnali prawdziwą legendę
  3. "Nowy początek" żony Pawła Królikowskiego. Wyznała, jak wygląda jej życie bez męża, wzruszające
  4. TVP przekazało smutne informacje. Nie żyje ceniony Polak, był oddany katastrofie smoleńskiej
  5. Masz telefon z Androidem? Jeden błąd może sprawić, że z twojego konta znikną wszystkie pieniądze
  6. Najlepsze na świecie ciasto "skubaniec" zrobisz w 30 minut. Jest kruche, z bezą i owocami

Źródło: Facebook

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News