Mateusz Morawiecki reaguje na Strajk Kobiet
Pikio.pl
Bartłomiej Cieślak - 28 Października 2020

Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. Apeluje do Polaków, bardzo mocne słowa

Mateusz Morawiecki nie mógł dłużej wytrzymać tego, co dzieje się obecnie w Polsce. Na Facebooku opublikował wiele mówiący apel do protestujących Polaków. Jego słowa z pewnością odbiją się echem w całym kraju.

Mateusz Morawiecki do tej pory raczej niechętnie reagował na protesty, które trwają od ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Tym razem jednak uznał, że miarka się przebrała i postanowił w dosadny sposób zareagować. Premier opublikował na Facebooku wiele mówiący wpis opatrzony jednym, według niego porażającym zdjęciem.

Niewiarygodne odkrycie ws. koronawirusa. 80% zakażonych łączyła jedna rzecz, trzeba wiedziećNiewiarygodne odkrycie ws. koronawirusa. 80% zakażonych łączyła jedna rzecz, trzeba wiedziećCzytaj dalej

Strajk Kobiet objął już całą Polskę. Dzień po dniu setki tysięcy Polek i Polaków wychodzi na ulice dużych i małych miast, by pokazać rządowi swój sprzeciw wobec wyroku, jaki TK ogłosił ws. aborcji. Kobiety nie zgadzają się na całkowity zakaz aborcji w Polsce, nawet w szczególnych przypadkach, a mężczyźni wspierają swoje partnerki i przyjaciółki w walce o sprawiedliwość.

Sytuacja w całym kraju jest niezwykle napięta, a najważniejsze głowy w państwie niechętnie komentują wydarzenia, które mają obecnie miejsce. Andrzej Duda wciąż nie powiedział na ten temat ani słowa, a Jarosław Kaczyński wygłosił orędzie, które według wielu Polaków było podburzaniem do wojny domowej, co może tylko spotęgować sytuację, a nie ją uspokoić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki ostrzega Polaków

Niestety, w podobnym tonie wypowiedział się właśnie Mateusz Morawiecki. Premier pokazał zdjęcie zdewastowanego pomnika Polski Walczącej w Warszawie, który opatrzył następującymi słowami:

- W XXI wieku znamy wiele form protestu. Także takie, które nie obrażają innych obywateli i nie są zagrożeniem dla czyjegoś mienia, zdrowia i życia. Od kilku dni mamy w Polsce do czynienia z protestami, które są nie do zaakceptowania. Pobicia, profanacje kościołów, wulgaryzmy. Teraz także niszczenie symboli łączących wszystkich Polaków, jak pomnik Polski Walczącej w Warszawie. To barbarzyńskie i bezprawne, ale to przede wszystkim wymagające potępienia przez wszystkich i ukarania przez organy ścigania. Pamięć, Cześć i Chwała Bohaterom! - czytamy na jego facebookowym profilu.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Właśnie wydano ostrzeżenie dla Polaków. Może być niebezpiecznie

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Nie da się ukryć, że premier ma w tym przypadku rację, wiele osób zauważa jednak, że tego typu komentarz dotyczący tak dramatycznej sytuacji w kraju to trochę mało. Tym bardziej, że pomnik przez samych protestujących został wyczyszczony i przywrócony do poprzedniego stanu, o czym świadczą liczne nagrania, które pojawiły się w internecie.

Mamy nadzieję, że premier i prezydent zdecydują się na bardziej rzeczowe komentarze i odniosą się w jakiś sposób do sytuacji wokół wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Facebook Mateusz Morawiecki

Najlepsze newsy dnia:

  1. Grochola przerywa milczenie. Wyznała, co jej oprawca zrobił kotu. Nie mieści się w głowie
  2. Z ostatniej chwili. Nie żyje Józef Klimza, media podały najgorsze wiadomości, tysiące Polaków w żałobie
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. W stronę Ziemi leci ogromna asteroida. Jej prędkość jest porażająca, uderzenie miałoby katastrofalne skutki
  7. Wymieszaj składniki widelcem i wyłóż na patelnię. W mniej niż 5 minut zrobisz placuszki lepsze niż placki ziemniaczane
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News