Morawiecki w TVN: "Kaczyński byłby lepszym premierem, niż ja"

Morawiecki w TVN: "Kaczyński byłby lepszym premierem, niż ja" Źródło: screen/TVN

Jarosław Kaczyński będzie zadowolony z ostatniego wywiadu z Mateuszem Morawieckim. Premier RP przyznał, że prezes PiS mógłby być lepszym premierem od niego.

Jarosław Kaczyński musiał z dużą uwagą obserwować, jak Mateusz Morawiecki udzielał wywiadu w TVN24. Spotkanie jednego z przedstawicieli partii rządzącej z prywatną telewizją było sporym wydarzeniem, o którym pisały dzisiaj media w całym kraju. W trakcie spotkania premier opowiadał o równoważeniu budżetu, sprawie ministra Ziobry oraz samym Jarosławie Kaczyńskim.

Mateusz Morawiecki twierdzi, że Jarosław Kaczyński byłby lepszym premierem od niego

W trakcie wywiadu prowadząca spotkanie Anita Werner zapytała premiera, czy obecnie twarzą Prawa i Sprawiedliwości jest prezes Jarosław Kaczyński, czy też sam Mateusz Morawiecki. 51-latek nie chciał odpowiedzieć wprost, dlatego udzielił dość niejednoznacznej odpowiedzi, która dalej pozostawia to pytanie bez odpowiedzi.

Werner zapytała również o wynik ostatniego sondażu Kantar, w którym widać wyraźny spadek poparcia wobec PiS. Na to premier odpowiedział, że wszystko okaże się w wyborach. Niemalże pod koniec wywiadu padło jednak kluczowe pytanie - czy Jarosław Kaczyński byłby lepszym premierem od Mateusza Morawieckiego?

- Znakomitym i najlepszym. Myślę, że lepszy niż ja - odpowiedział bez wahania premier.

Bez wątpienia te słowa zdziwią wielu Polaków, pokazują bowiem, jak bardzo prezes Kaczyński jest poważanych przez wszystkich polityków w swojej partii - nawet przez samego premiera. 

Mateusz Morawiecki w obszernym wywiadzie dla TVN. Uważa, że są środki na realizację obietnic

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PiS dużo zapowiedział w zbliżającej się kampanii wyborczej. Nie tylko mają zwiększyć się wydatki na świadczenia socjalne, ale jednocześnie budżet państwa ma być zrównoważony, aby uniknąć zadłużenia. Choć wielu ekonomistów puka się w głowę, to Mateusz Morawiecki uważa, że da się to zrealizować. Powiedział, że nie była to w żadnym wypadku zagranie "pod wybory".

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutne wiadomości. Nie żyje legendarny dziennikarz TVP, stworzył kilkaset programów telewizyjnych
2. Emerytura pomostowa z nowymi limitami. Zmiany już we wrześniu

Mateusz Morawiecki uważa, że budżet został zasilony "uszczelnieniem systemu podatkowego", ponadto odniósł się do słów wiceministra finansów, Leszka Skiby, który zrównoważony budżet nazwał iluzją księgową. Na to Mateusz Morawiecki stwierdził, że nie zna kontekstu słów i że wszystkie wydatki w budżecie są skrupulatnie przeglądane.

  1. Agnieszka Woźniak-Starak wzruszająco o mężu. Jej słowa łamią serca, dziś obchodziliby 3. rocznicę ślubu
  2. Dziennikarz TVN wylądował w SZPITALU. Przeszedł ciężką operację, jest podłączony do aparatury
  3. Nie było szans żeby uratować młodą parę. Kilka minut po ślubie na oczach mamy pana młodego doszło do tragedii
  4. Były mąż Marty Kaczyńskiej zobaczył w internecie obrazki pełne okrucieństwa. Nie wytrzymał, padły dosadne słowa
  5. Ten moment zmienił w życiu księżnej Diany wszystko. Zagadkowa śmierć jej kochanka do dzisiaj elektryzuje tłumy

Źródło: Onet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu